30. 9. 2021 15:35 − 4281× − 0

EuroOil team se pečlivě připravil na Pačejov

Již tento víkend pokračuje MČR v rallye dalším závodem a to v Pačejově.

EuroOil team udělal vše proto, aby na startu nechyběla ani jeho posádka V. Pech jun. – P. Uhel. Po destrukci motoru na předchozí Barum Rallye, musel team během jednoho měsíce kromě obvyklé údržby zajistit nový motor a ve spolupráci s anglickým M-sportem ho doladit ve voze. Proto přiletěl jejich inženýr přes elektroniku.

„Ladění motoru mu zabralo celý den. Byl si vědom vážnosti situace a výkon motoru přidával opravdu pomalu a postupně, aby se nic nepokazilo. Poslední zkušební jízdy jsme spolu dokonce absolvovali za tmy se světelnou rampou, ale povedlo se,“ vypráví s úlevou Pech.

EuroOil team absolvoval ještě jeden testovací den před startem na vyzkoušení podvozku a malého tréninku posádky. „Každý kilometr v ostrém autě je pro nás moc důležitý, abychom se dostali do závodního tempa a získali jistotu při řízení. Pačejov je nesmírně těžký závod, má asi nejužší rychlostky v celém mistrovství. Ty jsou navíc specificky lemované zarostlými šumavskými kameny, o které se při sebemenším dotyku minimálně prorazí pneumatika, někdy to končí i hůř. Jsem rád, že zrovna před Pačejovem bylo těchto zkušebních kilometrů trochu víc než jindy a my se můžeme těšit na domácí závod,“ uzavírá Pech.

Rallye Pačejov odstartuje v sobotu 2. října v 8:30 h z horažďovického náměstí a na posádky čeká téměř 450 km tratě a 14 rychlostních zkoušek. Vítězná posádka projede cílem opět na náměstí v Horažďovicích v neděli ve 14:30 h. EuroOil team srdečně zve všechny fanoušky motorismu na populární „Pačejov“.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!