4. 10. 2021 13:40 − 7636× − 13

Právě vychází magazín Rally 08/2021

Nové číslo časopisu Rally opět přináší spoustu zajímavého čtení.

Obsah

Barum Czech Rally Zlín – Kopecký s Hlouškem slavili, Cais smutným hrdinou

Časem si nejspíš nebudeme připomínat letošní ročník ani tak vítězstvím Jana Kopeckého, jenž přidal do historie další rekordní zápis v počtu prvenství na této soutěži, jako spíš bojem 22letého Erika Caise o své první vítězství na velké soutěži…

Jan Kopecký – Letos nám vše vyšlo perfektně

Jezdec Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký na voze Škoda Fabia Rally2 Evo ovládl Barum Czech Rally pošesté v řadě a celkově podeváté.

Norbert Herczig – Maďarský multišampion bojuje v ERC

Norbert Herczig začínal s rallysportem v roce 1997 se Škodou Favorit. Mimochodem za volantem vozů Škoda strávil s přestávkami celkem patnáct sezon. S Fabií Rally2 Evo se neztratil ani na zlínských tratích.

Mohammed bin Sulayem – Návštěva arabského multišampiona

Yohan Rossel – (Skoro)jistý mistr WRC3

Pozvánka Rally Pačejov a Rally Morava

Oficiální mapy a harmonogramy českých soutěží, které jsou naplánovány na úvod října.

Francois Delecour – Další světové eso v Pačejově

Fanoušci si v posledních letech zvykli na účast hvězd rallysportu při Invelt rally Pačejov. A nejinak tomu bude i letos. Po Jimmym McRae a Henningu Solbergovi zavítá na jihozápad Čech francouzský soutěžák Francois Delecour. Společně s navigátorkou Sabrinou de Castelli osedlají v rámci české premiéry vůz Alpine A110 RGT z dílen Jiřího Jirovce. Podívejme se krátce na milníky jeho úspěšné kariéry.

Rally Vyškov – Rozhodly Podivice

Legendární podivická „erzeta“ opět po letech úřadovala. Waterloo pro pronásledovatele usnadnilo cestu k rekordnímu čtvrtému vítězství na Rally Vyškov Romanu Odložilíkovi.

Star Rally Historic Zlín – Neumann na domácí půdě do třetice

Karel Jirátko (2. díl) – „Nesnažte se vymýšlet dávno vymyšlené“

Aktuálně má Karel Jirátko ve statistikách více než šedesát startů. Kromě jednoho závodu s trabantem, od roku 1989 vždy s historickými automobily.

Lubomír Konšel – Jak jsem navigoval rallyového krále

Ve stínu medializovaných akcí v rámci oslav vzniku naší nejvýznamnější soutěže poněkud zapadla skutečnost, že na Barumce po 24 letech startoval vítěz soutěže z roku 1977 Václav Blahna. Iniciativa překvapivě nevzešla od pořadatelů, ale od Lubomíra Konšela, který mu zapůjčil svoji Ladu VFTS a usedl na „horké“ sedadlo spolujezdce. Zajímalo nás, jak se mu podařilo legendárního 73letého jezdce přesvědčit k návratu za volant soutěžního vozu.

Vladimír Hubáček se vydal na nebeskou dráhu

V první polovině 70. let vládla československým soutěžím dvě jména – Vladimír Hubáček a Renault Alpine. Všude, kde se tato dvojice objevila, slavila vítězství a nebylo jich rozhodně málo. Dne 20. srpna oslavil „Pan jezdec“ Vladimír Hubáček 89. narozeniny, aby nás 3. září 2021 bohužel opustil.

Škoda v motorsportu (8. díl) / Škoda Octavia WRC – Skok do nejvyšší ligy

Když byla v roce 1996 zahájena výroba stěžejního modelu střední třídy Octavia, začali v Mladé Boleslavi tajně pracovat na vstupu do nejvyšší kategorie rally. Ze Škody Octavia WRC se navzdory řadě handicapů postupně stal spolehlivý vůz do nejtěžších podmínek.

Roman Kresta – „Období s octavií byla velká škola“

Josef Lank – „Arminův dril nám pomohl“

Karel Trněný – „Bez zákaznického programu to bylo těžké“

WRC: Rally Acropolis – Bohové přáli Rovanperovi

Návrat světového šampionátu na tratě slavné Rally Acropolis vyšel nejlépe jezdci Toyoty Kallemu Rovanperovi. Mladý Fin vyhrál v krátkém sledu podruhé, tentokrát před Ottem Tänakem a Sébastienem Ogierem.

Autokros – Rallykros CZ

ME: Přerov, Nová Paka
MMČR + CEZ: Humpolec
MMČR: Dolní Bousov

WRX – Timmy Hansen po pěti závodech ve vedení MS!

Vítězná série týmu Hansen World RX skončila až při čtvrtém závodě světového šampionátu v rallykrosu v lotyšské Rize, kde se odjel dvojzávod. V prvním klání ji přerušil Niclas Grönholm, ve druhém se svého prvního letošního vítězství dočkal Johan Kristoffersson.

ERX: České body v rámci mistrovství Evropy

Republikové mistrovství spěje ke svému závěru

Komentářů celkem: 13
4. 10. 2021 15:05
0 0
Napadá mě malá anketa. Kupujete/odebíráte pravidelně každý měsíc? Já ano.. smajlík
4. 10. 2021 16:48
0 0
Už jenom proto, že mně nechybí od prvního ročníku ani jedno číslo. Dokonce mám i ty předchozí Autosport Magazíny, než se redakce odtrhla smajlík
4. 10. 2021 16:59
0 0
Já začal pravidelně kupovat od 4. ročníku. Shacki, myslíš autosport pettyracing?
4. 10. 2021 18:41
0 0
Ja su na tom podobně jako Shacki,ale ten Autosport mám jen jeden.Pak už jenom Rally,nejdřív jsem to kupoval na Benzině,Teď už minimálně 10 let přreplatný,který najdu asi zítra až v kuchyni na stole,poněvadá stará je pošťačka smajlík
4. 10. 2021 21:15
0 0
Ano také kupuju poctivě už od prvního ročníku a mám v archivu i předcházející autosport / rallysport smajlík
4. 10. 2021 21:58
0 0
Jasnačka kupují od prvního ročníku, vždycky se těším jak malý kluk.Vyborny časopis.
4. 10. 2021 22:22
0 0
Pozvánka na Pačejov smajlík
5. 10. 2021 00:02
0 0
Nekdo zaspal dobu. Mapy a harmonogram na Pacejov!!

Casopis kupuju, ale ve dvou trafikach ho pred rokem zrusili, Pry o nej nebyl zajem, coz cloveka zamrzi
5. 10. 2021 03:02
0 0
Já už ho mám od pátku. A samozřejmě nikdy nevynecham.
5. 10. 2021 09:24
0 0
Také mám všechny včetně těch z dob, kdy vycházely dva rallyové časopisy smajlík Pamatuji, kdy třeba v Mladé Boleslavi se nechalo koupit Rally skoro všude včetně trafiky v Kauflandu. Distribuce nicméně fungovala solidně řekl bych do prvního lockdownu, kdy PNS přestala dodávat magazín nejen do uzavřených trafik (logicky), ale i do trafik a na benzinové pumpy, které měly otevřeno pořád. A až dosud se to nepodařilo vrátit úplně do normálu. Znám hodně lidí, kteří to vyřešili předplatným a mají klid smajlík
6. 10. 2021 09:05
0 0
Já odebírám od roku 2002. Podařilo se mi poshánět i čísla předtím, až na 1,2,3/2000, které už budou nyní těžko sehnatelné. Kdyby je někdo měl doma a byl ochoten prodat, byly by v dobrých rukou. PS: Jak vnímáte sekci rallycros / autokros? Já se musím přiznat, že mě to nebere a nečtu. Co ostatní?
6. 10. 2021 11:17
0 0
Já rozhodně čtu. Protože rallycross miluju stejně jako rally a autocross je taky super, jen nemám čas ho sledovat a tak jsem rád, že se nějaké novinky z něj doctu prave tady. Pamatuju si, že rally psalo o rallycrossu v roce 2000.
9. 10. 2021 05:03
0 0
Kupuji, pravidelně od ročníku jedna a čísla dva, dokonce jsi pamatuji, že to bylo na čerpací stanici ve Fryštáku - na obálce je Cordoba WRC. Oproti Autosport magazínu, zde byl znatelný pokrok v kvalitě a distribuci. Autosport jsem zaznamenal poprvé v roce 1998 na Kopné a dobře jsi pomatuji, že při jeho shánění jsem si říkal, že bych snad rychleji sehnal samizdatovou literaturu i s podpisy panů Havla či Vaculíka za komančůsmajlík. A to jsem ho sháněl ve Zlíně!!! Pak se to vylepšilo a byl i v trafikách. Rally od začátku bylo k sehnání snad na všech benzinkách ve Zlíně i okolí, což už bohužel není pravda. Třeba poslední číslo, jsem koupil v trafice v obchodním centru a trafikantka mně říkala, že má poslední dobou větší prodejnost jak Svět Motorůsmajlíksmajlíksmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!