Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
4. 10. 2021 19:49 − 4001× − 0

J-M Latvala: Lappi dokázal, že by si sedačku zasloužil

Již nějakou dobou kolují éterem spekulace o tom, že Esapekka Lappi se pro sezónu 2022 vrátí do Toyoty a brzy může být jasno.

Jak to podle posledního vývoje vypadá, Esapekka Lappi se po pár letech vrátí tam, kde svou kariéru s velkým autem začínal, když vše nasvědčuje tomu, že v roce 2022 částečně převezme jeden Yaris WRC u Toyoty v podnicích, kde nepojede Seb Ogier. Tedy týmu, se kterým vyrazil do nejvyšší ligy rallysportu a taky týmu, kde slavit své první vítězství, jelikož možná poněkud překvapivě vyhrál ve Finsku v roce 2017. Pro rok 2019 však finský tým opustil a upsal se Citroenu, kde však ani ve dvojici s multišampionem Sebem Ogierem nedokázal pozvednout bídnou fazónu versailleské ekipy a po jedné sezóně a konci dvojitého šípu se musel zase stěhovat. U M-Sportu však nedokázal zajet ani jedno pódium a letos se Lappi soustředil na to, aby si zajistil sedačku pro příští rok a svými výkony si o ni významně řekl, když s Polem R5 vyhrál v Laponsku a Portugalsku a teď bral s Yarisem WRC 4. příčku ve Finsku. No a jak se už nechal slyšet šéf Toyoty J-M Latvala, Lappi předvedl takový výkon, který ukázal, že by měl být součástí týmu.

Jak však dále šéf týmu uvedl, finální rozhodnutí bude mít vedení značky v Japonsku a ač si sedačku dle něj zaslouží, bez potvrzení od nejvyššího vedení nic jisté nebude. "Říkali jsme, že pokud se mu povede dojet mezi pěti nejrychlejšími, tak to bude dostatečný výkon. Nakonec dojel čtvrtý celkově a skvěle zajel powerstage. Za mě je to takový výkon, který jsme od něj chtěli vidět a z mého pohledu ukázal dost pro to, abych mu, být to čistě na mě, nabídl sedačku pro příští rok. Ale vše se definitivně rozhodne v Japonsku, takže já můžu dávat nabídky, ale štempl na ně dají teprve tam. Mohu vám ale potvrdit, že v říjnu budeme mít jasno," uzavírá Jari-Matti Latvala.

Sám Lappi serveru Dirt Fish nedokázal taktéž moc konkrétních věcí stran budoucnosti sdělit, ale zhodnotil svůj první start s WRC za více jak tři čtvrtě roku. "Nic bližší sdělit nemohu, ale můžu prozradit, že jsme kousek od dohody. Chtěli zhodnotit můj výkon a pokud jsem teď nepředvedl dost, tak si sedačku nezasloužím. Sobota ráno se nám úplně nepovedla, nevěřil jsem si úplně za volantem a měl pocit, jak kdybych neměl grip, takže jsem neměl stoprocentní důvěru v auto. Ale mimo to to bylo dost dobré," uzavírá Esapekka Lappi, který se s Finskou rally rozloučil třetím časem na powerstage.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!