28. 10. 2021 19:12 − 15037× − 41

Videonovinky – závěr sezóny už nejspíš nedáme

Dostali jsme se na hranu s financováním dalšího pokračování Videonovinek. Řešíme, co dál.

V závěru sezony 2019 jsme požádali Vás, fanoušky motorsportu, zda-li podpoříte další pokračování projektu Videonovinky, který přináší aktuální zpravodajství ze světa motorsportu, zejména rally. Ano, už to letos ke konci roku budou dva roky, kdy se zvedla velká vlna podpory a podařilo se nám nasbírat dostatek finančních prostředků, za které jsme mohli natáčet Videonovinky po dvě sezóny. Výrazně nám v tom pomohlo přispění firmy Samohýl Motor, která si u nás zakoupila reklamu, a nechtěně také sezona 2020, která byla ovlivněna lockdownem a byla tak pro nás hodně zkrácená. I tak jsme ale natáčeli až se z nás kouřilo a vzniklo i několik videí, které bychom jinak těžko dávali dohromady. Mám tím na mysli zejména velké rozhovory, hlavně ten dvoudílný s Romanem Krestou.

Myslím si, že nebudu příliš přehánět, když řeknu, že za těch šest let se Videonovinky posunuly o dost dopředu a dneska patří k už standardnímu zdroji informací z rally i obrázků ze soutěží. Všichni jsme se hodně naučili a nejvíc jsem se toho naučil já sám. Před těmi šesti lety mi dali do ruky mikrofon a řekli, že to je sranda a jednoduchá věc. Dodnes cítím obdiv a úctu k profíkům, kteří to opravdu umí. Mě to stále hlavně baví a občas mám i pocit, že se něco opravdu povedlo. Posunuli jsme se i z hlediska zpracování a dobře víte, že záběry z rychlostních zkoušek posíláme pomocí našich datových krabiček, které jsou naším unikátním – patentovaným řešením, přímo do cloudu, odkud si je okamžitě stahuje střihač a může připravovat materiál pro další video. První videa z rychlostních zkoušek tak můžete vidět v řádu hodin od toho, co auto kolem kameramana projede a co Mravenecz natočí rozhovory. Funguje to náramně, baví nás to, ale stojí to samozřejmě peníze. Samozřejmě si velice vážíme podpory vás fanoušků, kterou jste nám dali, podpory Samohýl Motor a výjimečně i některých dalších menších partnerů, kteří se jednorázově prezentovali ve Videonovinkách. Na provoz Videonovinek také přispěli sami někteří závodníci a to nás těší obzvláště, protože prezentujeme právě sport, ve kterém závodí a podnikají hlavně oni.

Přesto všechno se nám nepodařilo najít model financování tak, abychom byli schopni z reklamních peněz vyrobit v požadované kvalitě Videonovinky tak, jak jste zvyklí. Nevíme moc, co s tím dál, a u nás již probíhá velká diskuse, jak dál a jestli vůbec. Nechce se nám přestat dělat to, co nás baví, ale současně vidíme, že na to neumíme sehnat peníze jinak, než je stále žádat od fanoušků, a nejsme si jistí tím, co by přinesl zcela placený přístup na Videonovinky jen pro předplatitele. Tím vším se nyní zabýváme. Dejte nám klidně i v komentářích vědět, jestli byste si dovedli představit, že se budete na Videonovinky dívat jen po předplacení. Teď aktuálně je ale situace taková, že v naší Videonovinkové kase zbývají finanční prostředky, za které natočíme nadcházející rallysprint ve Vsetíně a na dvoudenní Rallye Český Krumlov už nemáme finance. Stejně v mlze vidíme i možnost natáčet ve Slušovicích, na Rallysprintu v Praze i na Setkání mistrů. O nejistotě další sezony jsem už mluvil.

Tuto sezonu chceme určitě dokončit a pak uvidíme, co dál. Pokud tedy Videonovinky máte rádi a chcete je sledovat i dál, dovolujeme si vás požádat o finanční přispění na další natáčení, abychom byli schopní letos natočit Rallye Český Krumlov a pokud zbydou prostředky, tak i nějaké další soutěže. Uvidíme, jak se nám podaří finance poskládat a podle toho zvolíme formát účasti na dalších soutěžích a rally akcích do konce roku.

Máme v záloze jakýsi úspornější program například s méně kamerami, bez záběrů z dronu nebo třeba s méně reportážemi během dne. Ale nechce se nám k tomu sáhnout. Videonovinky se nám líbí tak, jak je děláme teď.

Pokud tedy jste našimi fanoušky, líbí se Vám naše práce a máte chuť, máte teď možnost Videonovinky podpořit. Přispět můžete na bankovní účet číslo 291478206/0300 a nebo třeba pomocí QR kódu, který je uvedený níže a kde je přednastavena částka 1 000,- Kč, kterou si samozřejmě můžete změnit dle libosti nahoru i dolu. Budeme taky rádi, když se s námi zapojíte do diskuse, jestli si dovedete představit jen placený přístup na Videonovinky a konec této dobrovolné podpory projektu, kde vlastně jedni fanoušci přispívají na to, aby se mohli dívat i jiné osoby. Díky moc a držme si palce !

Pro ty, kteří chtějí přispět, tak zde je číslo účtu Videonovinek: 291478206/0300 Zvažte ale pečlivě, zda vaše poníze nemohou pomoci jinde!

Číslo účtu v zahraničním formátu:

Účet 291478206/0300

IBAN CZ5903000000000291478206

BIC (SWIFT) CEKOCZPP

Zde najdete všechna naše videa: https://www.youtube.com/user/maxmann78/videos

Komentářů celkem: 41
4. 11. 2021 20:57
0 0
A kolik to koštuje na sezónu?
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!