Rally Vsetín: Maximum je ve hře jednatřicet bodů

Čermák a Hrachovec ADAM Cup 2021 uzavře víkendová Rentor – Partr Rally Vsetín.

Jisté pohárové šampióny Jaroslava Petráše s Petrem Jindrou sice už nikdo neohrozí, ale o finančně ohodnocené pozice za nimi se bude tvrdě bojovat.

Jaroslav Petráš během letošního seriálu Čermák a Hrachovec ADAM Cup opanoval pět závodů, vítězství mu uniklo pouze na Kopné, kde ho porazil Jan Pilař. Ale i druhý jezdec průběžné pohárové klasifikace bude na Valašsku chybět. Může za to havárie na nedávné Rally Morava.

„Do Vsetína už nejedeme. Prvním důvodem je moje pracovní vytíženost, druhý fakt, že v příští sezoně budeme startovat s vozem Renault Clio Rally5 v MČR,“ objasňuje Jaroslav Petráš, jenž získal pohárový triumf podruhé v řadě.

„Do Vsetína se nepodaří opravit ani auto a ani moje záda. Budeme už jen sledovat, kam se ve skvěle rozjeté sezóně nakonec propadneme,“ lituje Jan Pilař.

Jak už bylo v nadpise zmíněno, na Vsetíně se „hraje“ o maximum 31 bodů. Vítěz získá 25 bodů, druhý 20 a třetí 18, dalších šest bude rozděleno mezi vítěze jednotlivých rychlostních zkoušek. Situace je tak před startem Rally Vsetín nadále notně zamotaná. Do hry vstoupí i fakt, že se do celkového hodnocení započítává šest nejlepších výsledků ze sedmi (podmínkou je navíc start v pěti závodech). Jan Pilař se tak strachuje o stříbrnou příčku oprávněně, protože hned tři jezdci (Tomáš Arnošt, Kryštof Zpěvák a Dominik Šulc) se mohou dostat před něj.

Nepřehledný je i výhled souboje o bronz, zde nesmíme teoreticky opomenout ani další dva pohárové účastníky Jakuba Jančíka a Filipa Kohna.

„Moc se těším, ale cítím i hodně respektu a pokory. Jde přeci jenom o stupně vítězů. S Kryštofem a Dominikem jsme bodově blízko u sebe, rozhodne právě Vsetín. Po výkonu na Moravě si nejsem úplně jistý, jestli mám šanci na výhru, ale doufám, že ano. Udělám pro to vše. Vsetín jsem sice ještě nejel, ale snad mi sedne více než Morava a zajedu tam výsledky, které bych si přál. Moc mi na tomto závodě záleží a budu se snažit ze sebe vydat to nejvíce, co půjde. Chci si spravit chuť a snad se to povede,“ věří Tomáš Arnošt.

„Na poslední závod ve Vsetíně se moc těším. Zdejší tratě jsou spíše technického rázu a to si myslím, že mi bude vyhovovat. Jsem připravený dát do závodu všechno. Kluci jsou ale hodně rychlí soupeři, takže bude záležet, jak a komu to v sobotu sedne. Každopádně to bude vyrovnaný a zajímavý závod a já doufám, že se rozhodne o celkovém umístění na trati a ne nějakou technickou závadou či nehodou,“ reaguje Dominik Šulc.

“Závěr Čermák a Hrachovec ADAM Cupu už dlouho nebyl tak zajímavý jak letos. Ve Vsetíně může rozhodnout každá maličkost, každý bonusový bod za vítězství na rychlostce. Bude to skoro detektivní zápletka," říká promotér cupu Zdeněk Pekárek.

O to více mohou konečnými výsledky zamíchat i výkony dalších šesti registrovaných účastníků, včetně navrátilce Piotra Krotoszyňského, jenž se do cupu vrací poprvé od havárie na Kopné. Pro další jezdce bude vsetínská soutěž zcela nová, někteří ji mohou brát za svoji domácí (Michal Kolář, Dominik Jakeš). Dokonce pošesté se postaví na start Rally Vsetín pohárový nováček Ondřej Studénka.

„Na domácí Vsetín se těším, očekávám krásné RZ, pěkné podzimní počasí a hlavně nové zkušenosti. Jelikož Honza Mikulík na Vsetín nemohl, tak se mi podařilo narychlo sehnat Michala Cibulku. Věřím, že naše spolupráce bude dobře fungovat,“ říká Dominik Jakeš.

„ADAM Cup sleduju již delší dobu a velmi se mi líbí vyrovnané souboje jejich účastníků. Takže při rozhodování, jaké auto zvolit pro sezonu 2022, to cup prostě vyhrál. Navíc se mi zdá rozumnější začít s cupem a až později se přesunout třeba do R2/Rally4. Takže mohu potvrdit, že bych chtěl příští sezónu v ADAM Cupu odjet. Jelikož jsem v autě ještě neseděl, ambice na Vsetín opravdu žádné nemám. Všechno bude premiéra. Každopádně, když nám to s Ivošem Vybíralem půjde, budeme závodit. Od toho na Vsetín jedeme,“ naznačuje Ondřej Studénka.

Průběžné pořadí Čermák a Hrachovec ADAM Cup 2021 (včetně bonusových bodů, po Rally Morava):

1. Petráš 170 (počet vyhraných RZ v sezoně 29, jistý vítěz cupu), 2. Pilař 102 (5), 3. Šulc 93 (1), 4. Arnošt 92 (2), 5. Zpěvák 84 (4), 6. Jančík 72, 7. Kohn 71 (1), 8. Kolář 58, 9. Jakeš 30, 10. Hanuš 18, 11. Krotoszynski (PL) 0.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!