Pech s Uhlem vyhráli Rallye Č. Krumlov

EuroOil team s posádkou Václav Pech jun. – Petr Uhel na Fordu Focus WRC vyhrál po vyrovnaném souboji 48. ročník Rallye Český Krumlov.

Dramatickou podívanou doslova až do posledního metru soutěže, zažili fanoušci na letošním „Krumlově“, který se jel v netradičním listopadovém termínu. Napínavější závod na těžkých rychlostních zkouškách v sychravém počasí si na závěr sezóny snad nikdo nemohl přát. Pech s Uhlem vstoupili do soutěže vítězstvím v první divácké rychlostní zkoušce na výstavišti v Českých Budějovicích a ujali se vedení. Ovšem hned na druhé rychlostce je předstihli Kopecký s Hlouškem. Obě posádky si během první etapy nic nedarovaly a stačily si vyměnit pořadí na čele ještě dvakrát. Po prvním dnu vedl Kopecký před EuroOil teamem o 10,5s. „Jedeme opravdu na hraně. V podzimním deštivém počasí je asfalt nesmírně kluzký, všude leží listí a střídá se sucho s mokrem. Plně se spoléháme na informace od našich špionů, mého táty s Frantou Šimkem, kteří musejí opravdu bezchybně zaznamenat každé kluzké místo,“ popisuje v cíli první etapy V. Pech jun.

V noci na jihu Čech pršelo a trať byla ve druhé etapě ještě náročnější. To nejvíce svědčilo Pechovi s Uhlem, kteří se během neděle opět probojovali před Kopeckého s Hlouškem. Rozhodující souboj se však odehrál na poslední rychlostce, kterou byla proslavená a velice těžká legendární „Malonty“, dlouhá přes 25 km. Před ní měla posádka EuroOil teamu v té době k dispozici na své rivaly náskok 3,5s, což vzhledem k podmínkám na trati, a její délce, bylo zanedbatelné. Na průjezdech obou aktérů bylo vidět obrovské, nekompromisní nasazení a touha po vítězství. Každý fanoušek u trati netrpělivě svíral v ruce mobilní telefon a čekal na výsledek, který dopadl až neuvěřitelně. Obě posádky, zajely naprosto shodný čas, konkrétně 12 minut 17sekund a 8 desetin. Tím k obrovské radosti EuroOil teamu Pech s Uhlem zde potvrdili své vítězství.

„Nemohu popsat pocity radosti po takto těsném a vyrovnaném souboji na tak těžké trati. Jsem moc rád, že jsme to dokázali a zakončili sezónu vítězstvím. Mrzelo mě, že jsme se letos vyřadili z boje o titul mým covidovým onemocněním na Valašce a pak dvěma smolnými výpadky techniky. Ale teď jsme to snad trochu odčinili,“ vysvětluje stále ještě úřadující mistr ČR Václav Pech jun.

Do konce roku se EuroOil team představí ještě na tradičním Setkání mistrů v Sosnové již tento víkend, kam zve všechny své fanoušky a příznivce motorsportu. Rozloučení s motoristickou sezónou bude letos opět na Strahově při Pražském Rallysprintu 4. prosince.

Komentářů celkem: 4
16. 11. 2021 10:40
0 0
Honza už onboard z posledních Malontů zveřejnil, teď bychom určitě všichni chtěli poprosit Ášína, aby to udělal též smajlík prosím prosímsmajlík
17. 11. 2021 13:33
0 0
myslím si, že tento odkaz bude správný smajlík
https://www.youtube.com/watch?v=VhubGz7KvAo
17. 11. 2021 20:24 Upraveno 20:26
0 0
2:03 radar 99 v obci smajlík, ale řekl bych, že prostě víc neukáže.
Jan Kopecký to samé .
19. 11. 2021 17:52
0 0
Tak onboard moc hezký, oproti rozpisu u Kopeckého , kde jsem byl dost překvapen, jak je ten diktát spolujezdce mnohdy nezřetelný, hlasový důraz na vzdálenost, což není tak podstatné a časté zašumlování obtížnosti zatáčky a i mnohdy pozdě, tak tady je to podáno velmi hezky, ale i tak mám pocit, že " pravá jedna brzda levá šest utáhne plus málo dlouhá rozbalí o.k. " je na v podstatě jednu zatáčku přeci jenom nějak moc údajů..... / cca 10.50 min/

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!