26. 11. 2021 09:53 − 5542× − 2

Mikuláš Rally ve Slušovicích se pojede již tuto sobotu!

11. ročník VHS Mikuláš Rally Slušovice má na semaforu zelenou.

Tradiční loučení s motoristickou sezonou na Moravě proběhne v termínu 26. – 27. listopadu 2021. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě připravili pro soutěžní posádky na poslední listopadovou sobotu opět oblíbenou okruhovou rychlostní zkoušku kolem slušovické dostihové dráhy, ale i náročný úsek z Trnavy do Kašavy.

Současný vývoj pandemické situace v České republice nenechal organizátory v podobě motoristické rodiny Minaříků v klidu spát. „Vzhledem k současné covidové situaci ve Zlínském kraji se odehraje veškerý program mikulášské show ve venkovním prostoru. Nemáme žádný uzavřený prostor, aby nedocházelo ke kumulaci osob. Nepořádáme slavnostní start na slušovickém náměstí a technickou přejímku, původně plánovanou do vnitřních prostor autoservisu Vraník, jsme přesunuli do venkovní části v servisní zóně na letišti Bílá Hlína u Slušovic,“ uvedl Josef Minařík, předseda organizačního výboru a zástupce ředitele VHS Mikuláš Rally Slušovice.

Pořadatelé z Podkopné Lhoty rychle zareagovali na současný nepříznivý epidemiologický stav a neproběhne ani tradiční slavnostní vyhlášení výsledků a rozdílení cen v Derby clubu u dostihové dráhy. „Posádky se nemusí obávat, že přijdou o krásné poháry. Budou jim předány po skončení rally v servisní zóně, případně je předáme jiným způsobem,“ upřesnil Josef Minařík. Populární rozlučka s rallyovou sezonou se odjede i s fanoušky podél trati rychlostních zkoušek a v servisní zóně. Pořadatelé je nicméně žádají, aby dodržovali rozestupy, neshlukovali se a ve větších skupinách osob nosili respirátor podle aktuálně platných pravidel Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Letošní 11. ročník VHS Mikuláš Rally Slušovice měří celkem 90,15 km a obsahuje 6 rychlostních zkoušek na třech úsecích s názvy Dostihovka okruh, Bernardýnská a Mikulášská v celkové délce 24,93 km. Pojede se opět oblíbený okruh kolem dostihové dráhy (5,37 km), který se uskuteční ve stejné podobě jako v předchozím ročníku. Při třetím průjezdu je připraven průjezd s názvem Mikulášská (1,17 km) v podobě nejatraktivnější části okruhu. Zařazen je úsek z Trnavy do Kašavy (4,34 km) s tradičním atraktivním místem u penzionu nad Podkopnou Lhotou, který najdeme v itineráři hned třikrát.

První vůz vyjede na trať v sobotu 27. listopadu v 10:30 hodin při výjezdu ze servisního parkoviště, cíl soutěže je situován na stejném místě v 15:30 hodin. Ze zvučných jmen se objeví na startu vítěz z roku 2017 Martin Vlček, dále Ondřej Bisaha (oba Hyundai i20 R5), Dominik Stříteský, Adam Březík (oba Škoda Fabia R5) nebo Antonín Tlusťák. Ze Slovenska přijede na Moravu Tomáš Ondrej (Škoda Fabia Rally2). Omluvenka bohužel dorazila od pětinásobného vítěze mikulášské exhibice Tomáše Kostky a také od slovenského hosta Jaroslava Melichárka,

Další zpravodajský servis v rámci 11. VHS Mikuláš Rally Slušovice 2021 přineseme v následujících dnech v tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na facebookovém profilu.

Komentářů celkem: 2
26. 11. 2021 15:06
1 0
Tak po zrušení Prahy je prodloužena uzávěrka do půlnoci. A je tam čerstvě J. Dohnal. s Fiestou WRC.
27. 11. 2021 16:31
0 0
...hoši moravský,děláte to dobře,jede se bez ohledu na velkýho bratra...!!!smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!