29. 12. 2021 20:01 − 5168× − 3

Na skok mezi velký kluky – filmový dokument

Většina z vás to sledovala, když se to dělo, vlastně hodně z vás k tomuto celému pomohlo!

Řeč je o startu nadějné posádky Jan Talaš – Tomáš Šmíd s vozem Škoda Fabia R5 na letošní jubilejní Barum Czech Rally Zlín. Kluci dostali šanci, kterou využili. Odstartovali a v pořádku dorazili do cíle s krásným umístěním a posbíranými zkušenostmi. Protože to byl start prozatím ojedinělí a řekněme si narovinu, že i celkem kuriózně uspořádaný, vznikla někde na začátku myšlenka to celé zkusit zdokumentovat, natočit co se dá a udělat takový reálný film o celém průběhu. A i to se nakonec povedlo. Právě dnes 29.12.2021 ve 20 hodin vychází filmový dokument s názvem „Na skok mezi velký kluky“, který mapuje zákulisí příprav a samotného startu této závodní dvojice při 50. ročníku naší nejslavnější soutěže. Režie se ujal Karel Špátzal, kterého můžete znát jako autora pravidelných teamových reportáží z motorsportu, které většinou běží na TV Sport 5 a dalších sportovních dokumentů. Ten nám prozradí detaily k právě vycházejícímu snímku:

„Hlavními aktéry snímku jsou Jan Talaš a Tomáš Šmíd, kteří nám společně přiblíží jejich příběh a to v reálu a bez cenzury, to byla totiž jedna z hlavních myšlenek filmu. Neuvidíte nic hraného, ale prožijete si celý příběh od první myšlenky startu na Barumce s R5 až po jeho uskutečnění. Chtěli jsme divákům přiblížit prostředí, které tak úplně neznají. Dostanou se do zákulisí, do servisních stanů, ale i přímo do auta a „do hlav“ obou aktérů. Je to takový průlet reálnými situacemi. Myslím, že ani oni netušili, že se kolem nich rozvíří mediální zájem. Nejprve jsme měli trochu obavy, jak dlouhý dokument z toho může vzniknout, ale nakonec se posbíralo tolik materiálů, že jsme museli krátit, což byly příjemné starosti, když máte z čeho vybírat. Samozřejmě tomu pomohlo, jak si kluci vedli na tratích, díky tomu bylo k dispozici hodně zajímavých a pěkných situací a průjezdů, ale nechci moc prozrazovat, ať se diváci mají na co těšit. Pro mne osobně to byl trochu návrat ke kořenům, protože poslední dobou jsem se od motorsportu trochu odklonil a začal se více věnovat jiným sportům a projektům. Asi proto mne spolupráce tak bavila, nejen proto že s Malinkým už se nějaký pátek známe, a z výsledku mám hodně dobrý pocit, popravdě jsem se ve střižně chvilkama cítil, jak kdybych v autě seděl s nima a byl součástí celého příběhu, který vytvořili.“

Dokument je zajímavý nejen pro fanoušky motorsportu, kteří ocení zázemí a postupy, které jsou jim blízké, ale i pro Ty, kteří mají rádi zajímavé příběhy a stačí vidět jeden takový dvou kluků co se rozhodli si splnit sen, koukněte na hodinu a čtvrt dlouhý filmový dokument, který je reálným obrazem toho, jak to všechno kolem Barumky probíhalo.

Komentářů celkem: 3
30. 12. 2021 11:36
0 0
Moc hezké. Moc jsem Vám to přál.
1. 1. 2022 18:53
0 0
Je to pecka,ale tak to chodí, Šmíd je druhý Elenasmajlík
12. 1. 2022 10:55
0 0
Hezkésmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!