TZ
28. 3. 2022 10:05 − 3190× − 1

Jan Černý absolvoval úspěšně Quattro River Rally

Český závodník Jan Černý má za sebou úspěšně chorvatskou “testovací” Quattro River Rally.

Ta posloužila k vyzkoušení vylepšených tlumičů a podvozku Fordu Fiesta Rally3 Jantar Team z dílen LMP Racing.

„Chorvatská Quattro River Rally je za námi. Trať byla skvělá, hodně štěrku, ale také hodně míst, kde se dalo pěkně cutovat! Myslím si, že to pro mě byl skvělý test a trénink. Na posledních dvou etapách jsme zabrali, ale na výhru jsme o pár vteřin nedosáhli. Teď je na čase celý víkend a onboardy analyzovat. Každopádně co se týče tlumičů a auta, tak to všechno fungovalo skvěle,” komentuje dění uplynulého víkendu Černý.

Kromě přípravy techniky pro budoucí závodní víkendy sloužila chorvatská rally i ke společnému testu nové posádky. Po boku Černého poprvé navigoval Petr Jindra, pro kterého se jednalo v tak rychlém voze o premiéru.

„Pro mě se jednalo hlavně o poznávání toho, jak funguje tým i Honza během závodu, o zvykání si na závodní tempo. Honzův rozpis je jednoduchý a přímočarý, nicméně je potřeba pochopit timing a dostat to pod kůži. Potvrdilo se, že nejlepší test je závod a já si odnáším mnoho poznatků, na kterých je potřeba pracovat. Přesto beru chorvatskou rally velmi pozitivně, moc jsem si tento víkend užil,” říká o své premiéře Jindra.

Komentářů celkem: 1
28. 3. 2022 11:25
0 0
Pěkný výkon, ale ten šestnáctiletý polák bude velký talent.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!