11. 4. 2022 13:05 − 14819× − 24

Jan Kopecký vstoupil do sezóny třetím místem

Svoji druhou sezónu v barvách dealerského Agrotec Škoda Rally Teamu odstartovala posádka Jan Kopecký – Jan Hloušek s vozem Škoda Fabia Rally2 evo na Kowax Valašské Rally ValMez.

Začátek soutěže posádce vyšel a hned od první rychlostní zkoušky se usadila ve vedení. Soupeři ale nechtěli dát nic zadarmo, a tak na čele výsledkové listiny probíhaly krásné souboje, které fanoušky musely rozhodně bavit. Náročnost soutěže pak korunovalo měnící se aprílové počasí.

Po sobotní etapě ale mohla v týmu panovat spokojenost, protože si na čele držela více než desetisekundový náskok.

První nedělní sekce byla pro Jan Kopeckého ještě dobrá a svůj náskok si udržoval. Ještě před závěrečnou rychlostní zkouškou měl na oba soupeře náskok více než 9 vteřin. Rozhodnout se mělo na náročné, téměř 20 kilometrů dlouhé rychlostní zkoušce Velká Lhota. Tam ale byli oba soupeři rychlejší a Jan Kopecký s Janem Hlouškem se propadli až na 3. místo. Necelých 9 vteřin chybělo na vítězného Václava Pecha, na druhé místo Filipa Mareše pak necelých 5 vteřin.

Co se stalo v závěru soutěže? Jan Kopecký tuší příčinu. „Od letošního roku jezdíme nově na pneumatikách Pirelli. Nemám s nimi zatím moc zkušeností, zvláště v takto náročných měnících se podmínkách a za nízkých teplot. Pokud bylo stabilní počasí, tak fungovaly velmi dobře. Suché na suchu, mokré na mokru, tam jsem byl spokojen. Problém nastával, pokud se podmínky měnily, což se přesně stalo na poslední zkoušce. Odstartovali jsme za sucha, po chvíli začalo sněžit a dole u Bystřičky zase pršelo. Dal jsem do toho všechno, jel jsem naplno, ale chyběla nám prostě v těchto podmínkách dostatečná přilnavost. Musíme analyzovat data s techniky od Pirelli a pokusit se najít vhodné řešení, protože není vyloučeno, že podobné podmínky budou i na Šumavě. Musím ale ocenit i Václava Pecha a Filipa Mareše, kteří do toho šli naplno a nezbývá jim než pogratulovat. Třetí místo na takhle náročné soutěži není špatné a celý tým bude tvrdě pracovat, abychom na příští soutěži byli úspěšnější.“

Další start čeká Agrotec Škoda Rally Team druhý květnový víkend na Rallye Šumava v Klatovech. Napínavé souboje na Valašce jsou tou nejlepší pozvánkou.

Komentářů celkem: 24
11. 4. 2022 20:55
0 0
ecky: Druhej prujezd mel dokonce stejnej prumer jako letos Mares a Pech s WRC neni daleko. Ty podminky nemohly bejt srovnatelny, kdyz si predstavim, jak by Sierra na tom tankodromu poskakovala...
11. 4. 2022 21:07
6 4
Několikrát jsem odešel z této diskuze a zase jsem se vrátil-takže subaru,ty šmejde,švihej si na novinky,my tu žijem v poklidu a na takové zmetky není nikdo z nás zvědavý.Kolem takových jako jsi ty chodí slušní lidi v poslední době po špičkách,....Špatně,špatně.....Chybí tvoje jméno,já se jmenuji Svěrák,pochlap se.
11. 4. 2022 22:27
9 0
Mrzi mě kam poslední dobou směřuje diskuze na tomhle fóru. Je to odraz naší společnosti. Chtěl bych ocenit krásný souboj a krásný sport na valasce. Skvělá soutěž. Já bych naopak řekl že Kopecký se k tomu postavil jako chlap, poblahopřál soupeřům a řekl že se bude snažit zlepšit, to oceňuji.
13. 4. 2022 05:52
0 0
smajlík Tady je zas počítačových mistrů světa, inženýrů a expertů sedících na gauči s lahváčem v ruce smajlík omezenost některých diskutujících krásně ukazuje, jak hluboce může klesnout lidská demence ...
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!