27. 4. 2022 19:18 − 4013× − 0

Právě vychází magazín Rally 03/2022

Nové číslo časopisu Rally opět přináší spoustu zajímavého čtení.

Obsah

Vzpomínka na Rudolfa Kouřila

Rudolf Kouřil byl duchovním otcem Agrotec rally Hustopeče, aktuálně šéfoval i Valašce, Fulneku či Rally Morava. Kromě toho byl velezkušeným spolujezdcem. Z jeho poznatků čerpala řada mladých jezdců, které posouval výše výsledkovými listinami…

TipCars Pražský rallysprint odpálil sezonu a několik sad pneumatik

Krásné jarní počasí, probouzející se příroda po zimě, obloha jako vymetená bez mráčku. Tak vypadal 26. ročník TipCars Pražského Rallysprintu.

KOWAX Valašská rally ValMez – Déšť, bláto a drama na závěr

Úvodní závod českého šampionátu rozhodla až poslední rychlostní zkouška Velká Lhota, po které se vyhoupla na první příčku plzeňská dvojice Václav Pech jun. – Petr Uhel.

Václav Pech – „Byl bych rád, kdyby ubylo antikatů, stejně jako na Valašce“

Jan Kopecký – „V letošní sezoně se změnami“

Tom Kristensson – Juniorský mistr světa na valašských tratích

Díky podpoře hlavního partnera soutěže se na tratích Valašské rally představil také Tom Kristensson. O tom, že se jedná o velice kvalitního jezdce, nemůže být pochyb. Na svém kontě má celou řadu významných úspěchů.

Invelt team – S „gétéčky“ na Šumavě, v Plzni s „velrybou“

Vozy kategorie GT jsou mezi fanoušky rallysportu oblíbené nejen díky svému atraktivnímu designu, ale hlavně díky specifickému zadnímu náhonu a unikátnímu zvuku. Invelt team nasadí při nadcházející Rallye Šumava Klatovy hned dva speciály. Jiří Jirovec osedlá Porsche 997 GT3, jeho syn Jakub bude pokračovat v tažení sezonou 2022 s Alpine A110 Rally RGT. Jak dopadne jejich souboj?

Pozvánky

Historic Vltava Rallye
Rallye Šumava Klatovy
Rentor Rallysprint Kopná

BMW M3 Jaroslava Vančíka – Není auto s krásnějším zvukem

Návštěva stáje Vančík Motorsport je už rutina. Průmyslová zóna na Lukově se však za ty roky také notně rozrostla, to samé lze napsat i o zázemí společnosti Jaroslava Vančíka. Ten se při Rentor Rallysprintu Kopná představí s vozem BMW M3.

Technika – BMW M3 E30 v rally

Tomáš Hank oslavil 80

Osmdesáté narozeniny oslavil 7. března Tomáš Hank. Při našem setkání ve Špindlerově Mlýně v jeho dílně, kde stále tráví mnoho času, mi hned padla do oka jeho společná fotka s Valentinem Rossim.

Miroslav Hanzlík

V sobotu 26. února zemřel po dlouhé a těžké nemoci ve věku jednapadesáti let Miroslav Hanzlík (29. 5. 1970 – 26. 2. 2022). Kamarád, spolujezdec, táta, syn a člen naší komunity. Do soutěžáckého nebe odešel doma, v Bakově nad Jizerou.

ERC: 56. Azores Rallye – Dech beroucí finiš na Azorech

Také druhá evropská soutěž na portugalské půdě měla španělského vítěze. Strhujícím finišem vybojoval prvenství Efrén Llarena, který na Škodu Fabii Rally2 evo obouvá indické pneumatiky MRF.

Carlos Sainz „60“

Populární Španěl se v motoristickém sportu pohybuje více než čtyřicet let a rozhodně nehodlá končit. „Jsem stále hladový po dalších startech,“ říká čerstvý šedesátník.

Autokros – Rallykros CZ + WRX

TouringAutocross v Evropě končí
Úpadek Divize6
HASMAN Klima Setkání hvězd motorsportu
Startuje Mistrovství Evropy v rallykrosu

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!