Start sezóny Ralex-Sportu

David Štefan má za sebou Valašku, Dominika Šulce čeká Kopná.

Druhý dubnový víkend odstartoval Ralex-Sport na 40. Kowax Valašská Rally ValMez 2022. Ralex-Sport v zastoupení posádky David Štefan a Ondra Vichtora čekal velmi náročný úvodní podnik sezóny Sonax Mistrovství ČR v rally. Valaška byla zároveň první závod seriálu FIA Central Rally Trophy, který loni David v rámci kategorie ERT2 vyhrál a Ondra byl stříbrný ve spolujezdcích.

Celý závod byl ve znamení změny počasí, kdy jsme zažili od slunce, přes déšť až po sněhovou přeháňku. To vedlo zejména v neděli v pneumatikovou loterii. Všechny nástrahy se podařilo ustát a kluci si odváželi poháry za 1. místo v RC4 a RC4 I, 1. místo ve 2WD CZ, 2. místo ve 2WD. Obsadili 10. místo v ERT, 13. místo v MČR, 16. místo absolutně.

David přibližuje: „Bylo to hodně těžké, hlavně po zimní pauze. Náročné byly podmínky i erzety. Na konci jsem byl rád, že jsme v cíli s celým autem. Menší krize jsme měli, ale to bylo dáno podmínkami, všude bylo spousta bláta. Snažili jsme se jet hodně hlavou, i když jsme se v závěru snažili udržet za námi kluky ze Švédska. Myslím, že v takových podmínkách je důležité jet hlavně plynule. Člověk musí udržet chladnou hlavu. Při nějakých 150 ostrých kilometrech se přitom rozhodlo na městské zkoušce, kde kluci něco ztratili a my ten rozdíl pak dokázali udržet. Těžko zhodnotit, která etapa byla těžší. V sobotní etapě nás pozlobilo hodně vytahaného bláta. V nedělní etapě se opravdu extrémně střídalo počasí. Napřed bylo mokro, poté to uschlo, aby na to napadl sníh, který odvádí pozornost. Musel jsem se hodně snažit poslouchat rozpis. Člověk je také unavenější.“

Ondra dodává: “Od začátku se nám dařilo, neudělali jsme žádné velké chyby, užili jsme si to. Dlouho jsem nejel tak náročný závod.”

Co nás čeká dál? I letos bychom chtěli jet sprintovou sezónu, bohužel spolujezdec David Krofta je momentálně zdravotně indisponován, takže do sezóny naskočíme až v červnu v Plzni. Na Šumavě nás potkáte v servisu, jelikož Pedro je pronajatý. Jako reprezentanti ČR se letos účastníme hlavně FIA European Rally Trophy, takže se na Vás těšíme v Českém Krumlově.

Poslední dubnový víkend naskočí to kolotoče závodů i druhá polovina Ralex-Sportu. Dominik Šulc a Ondra Picka už tento víkend odstartují na 27. ročník Rentor Rallysprint Kopná, což je nejen první podnik PIRELLI Rallysprint série 2022 ale zároveň i první závod Adam Cupu 2022. Právě zde loni sbírali své první pohárové zkušenosti.

Dominik s Ondrou se již těší: “Po domácím Pražském sprintu nás čeká výlet na krásnou Kopnou, která je známá svými těžkými tratěmi. Loni jsme zde měli premiéru v Opel Adam Cupu a byla to premiéra extrémně těžká. Letos se opět nemůžeme dočkat a doufáme, že vylepšíme loňské 5. místo. Ač Adam Cup opustilo mnoho kvalitních posádek, věříme, že i letos nás čekají souboje o vteřinky. ”

Díky všem, kteří jsou v tom letos námi s Davidem – Autoklub České republiky, Peugeot Rally Cup CZ, BBA GROUP, AK PKK, Auto Čako, AV Car, GPS Production House, HARRAP CZ s.r.o., Karo inženýrské sítě s.r.o., Motul, Stavební chemie Švehla, VÁLA Velkoobchod stavební chemie s.r.o.

I s Dominikem – Auto Čako, BBA GROUP, DF Creative, DP Parts, JKD Sped, PTV.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!