9. 5. 2022 20:28 − 4832× − 5

Pech s Uhlem museli na Šumavě odstoupit z 1. místa

EuroOil team s Václavem Pechem jun. a Petrem Uhlem na Fordu Focus WRC zahájili letošní Rallye Šumavu vítězstvím na populární první RZ.

Ta se odjela v pátek vpodvečer na Čínovském okruhu u Klatov, kde tisíce diváků vytvořili fantastickou sportovní atmosféru.

Pech s Uhlem pokračovali nadále v nastoleném tempu i v průběhu první sobotní etapy, která byla díky dešťovým přeháňkám extrémně náročná především na volbu pneumatik. „Museli jsme mít správně „obuto“ hned na čtyři rychlostky, kdy přitom některé byly mokré a jiné úplně suché. Proto jsme na voze měli nasazené dvě různé směsi pneumatik a s sebou si ještě vezli 2 mokré rezervy. To jsme sami během etapy vzájemně měnili podle informací od našich „špionů“ z trati. Nebylo to vůbec jednoduché, hlavně si na každé RZ zvykat na trochu odlišné chování vozu, ale oproti soupeřům nám to vycházelo malinko lépe,“ popisuje dramatickou první etapu Pech jun., kterou posádka EuroOil teamu zakončila na prvním místě s 11 s. náskokem na Kopeckého s Hlouškem. Druhá závěrečná etapa letošní Rallye Šumava začala v neděli ráno dvojicí rychlostek „Koráb“ a „Zdebořice“. Pech s Uhlem zde ztratili necelé 4s ze svého náskoku poté, co na Focusu začalo zlobit hydraulické řazení.

„Nastal pokles tlaku v hydraulice a musel jsem začít řadit manuálně. To není žádný velký problém, horší však je, že v ten moment nemusí ideálně pracovat pohon 4x4 a to bych potom mohl mít starost vůbec udržet auto na cestě. V servisu před posledníma dvěma vložkama jsme se proto rozhodli vyměnit čerpadlo, které do celého systému dává tlak oleje. Bohužel jsme výměnu nestačili ve stanoveném čase.

Nedá se vůbec popsat jak mě tohle odstoupení před cílem „domácí“ Šumavy a po tak vyrovnaném souboji s Honzou mrzí. Podpora místních fanoušků byla neskutečně obrovská a doslova nás hnali kupředu. Moc si toho všichni v teamu vážíme a jsme o to víc smutní,“ popisuje důvod odstoupení zklamaný Pech jun.

Dalším závodem EuroOil teamu bude již za 14 dnů Rallye Český Krumlov.

Komentářů celkem: 5
9. 5. 2022 21:10
0 0
Vašku & Petře, děkuji za předvedený sport. Je radost se dívat
a slyšet WRCo, kterému tak tak stíhá špice s R5.
Díky že jste a pořád vás to baví ...smajlík
9. 5. 2022 22:55
0 0
Velká škoda, ale držím pěsti dál. Krumlov je náš!! smajlíksmajlíksmajlík
10. 5. 2022 19:17
0 0
No Krumlov... Den po uzávěrce přihlášek ho na seznamu zatím nevidím. Neví někdo, jestli Krumlov tato posádka pojede? Doufám, že ano.
10. 5. 2022 19:27
0 0
Jsou přihlášení a jsou i v seznamu.
10. 5. 2022 21:12
0 0
Omlouvám se, ale naskočilo mi to tam až před chvilkou. Tak super, těším se na hezké souboje o první místo ! smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!