Veteránské Jarní Sosnění s Čechomorem

V sobotu 14.5. v Sosnové uvidíte unikátní veteránské vozy, včetně sportovních a soutěžních a na závěr si užijete koncert skupiny Čechomor.

Součástí nové akce pro historické závodní automobily Sosnová Classic je tradiční Jarní Sosnění. Tentokrát se uskuteční trochu v jiné podobě, než jsou diváci, ale i jezdci zvyklí. Diváci mají vstup zdarma a všichni jsou srdečně zváni.

Je vypsané pro čtyři závodní kategorie _ 1-Sportovní automobily, 2-Závodní vozy Škoda, 3-Závodní automobily a 4-Formule. Pátá skupina je především pro majitelé automobilů MTX, kteří se chtějí po zrekonstruovaném sosnovském okruhu jen projet. Další novinku představuje prodloužení závodního okruhu, a proto se tentokrát pojede na méně kol. Každá skupina ale absolvuje dvě tréninkové a dvě závodní jízdy.

Pohled do seznamu přihlášených slibuje zajímavé závody, už jen proto, že jednotlivé skupiny jsou naplněny opravdu na maximum. Například ve skupině Škoda je přihlášeno čtrnáct automobilů, a to se ještě tři jezdci zapsali mezi závodní automobily zahraničních značek. Stejný počet jezdců najdeme také v kategorii formulí. S monoposty F3 pojede Karel Jaroš (Drak) a Stanislav Profeld (Magda), zbytek startovního pole tvoří výhradně vozy MTX.

V kategorii 3 se můžeme těšit na Jiljí Chmelaře s rychlým Mini Cooper, dále na Jana Šipku s originálním Fiatem 124 Abarth. Atrakcí bude i účast Jana Horálka s Fordem RS200 v sériové, ale výkonné verzi. Bývalý vrchař Josef Stočes přiveze krásnou Alfu Romeo 1750 GTA, bývalý speciál Petra Hustého z rallye. Program společné akce Sosnová Classic a Jarní Sosnění začíná v sobotu 14.května v 8 hodin ráno a zakončí jej koncert skupiny Čechomor od 17 hodin. Vstupné diváci neplatí. Všichni jsou na Den se závodní historií srdečně zváni.

Unikátní závodní automobily, přihlášené na Sosnová Classic, jsou rozděleny do šesti skupin:

  • Grand Prix (Sénechal, Bugatti 13, Bugatti 37, Wolseley, MG, Maserati 4CM) Tatra (607 Monopost, T 77 1000 mil, T 605)
  • Le Mans (Talbot Lago T26GS, Škoda Sport, Aero Minor Sport)
  • Škoda Muzeum (Š 1100 OHC Coupe, Š 1100 OHC)
  • Škoda (od 1000 B5 až po Octavii WRC, nebude chybět ani aktuální Rally2 evo)
  • MTX (formule MTX 1-01 až -06, spider, MTX 160RS i buggy)

Na závodní trati se ale objeví nejen ještě celá řada zajímavých historických automobilů, ale také několik bývalých i současných špičkových jezdců včetně dvou mistrů světa. Jejich jména budou zveřejněna v příští zprávě. Program akce Sosnová Classic začíná tréninkovými jízdami jarního Sosnění v 8 hodin a pokračuje prakticky nonstop do 17 hodin. Zvláštní zkoušku pravidelnosti tady absolvuje od 12 hodin ještě pět desítek posádek Jarní rallye.

Více informací najdete na www.sosnova-classic.cz

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!