Sobotní ráno zhatilo naději na lepší výsledek

Před startem druhého závodu MČR v rally Rallye Šumava Klatovy přemítal Adam Březík o umístění v nejlepší pětici absolutního pořadí.

Po čtrnácti dnech pokračoval seriál Mistrovství České republiky v rally třetím podnikem. Závodilo se v jihu Čech, s centrem na výstavišti v Českých Budějovicích při Rallye Český Krumlov. Posádka Samohýl ŠKODA Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča skončila absolutně pátá, z bronzu se radovala v hodnocení European Rally Trophy – Central.

Adam Březík s Ondřejem Krajčou se vrátili na Českokrumlovsko po půl roce. Rallye Český Krumlov loni domácí šampionát zakončila, letos se už odjela ve svém tradičním květnovém termínu. Na posádky čekalo třináct rychlostních zkoušek ve formátu pátek – sobota, s třemi průjezdy divácké speciálky na budějovickém výstavišti. Tam se jistě dá vždy více ztratit než získat, proto se obecně očekávalo, že se bude rozhodovat na klasických zkouškách jako Rožmitál, Kohout a hlavně Malonty.

První průjezd budějovického výstaviště posádky absolvovaly ještě před návštěvou startovní rampy v Jelení zahradě pod krumlovským zámkem. Zde Adam s Ondřejem začali pátým časem, ale po prvním průjezdu Rožmitálu se posunuli na čtvrté místo absolutně před Dominika Stříteského. Právě s tímto jezdcem sváděli v pátečním večeru vyrovnanou partii, kterou na konci dne, po šesti měřených testech, zakončili ve shodném čase. O průběžném pátém místě tak rozhodoval horší čas posádky Samohýl ŠKODA Teamu v první „erzetě“. Na bronz Filipa Mareše ztráceli necelých dvacet vteřin, Martin Vlček za nimi už figuroval s dvouminutovou ztrátou.

„S vývojem závodu jsem byl spokojený, ke čtvrtému místu chyběl buď lepší začátek na okruhu, nebo nějaká desetina na rychlostkách. A tu bych určitě někde našel (smích). Pak bychom byli ještě spokojenější, neboť ve hře jsou vždy i body za umístění v jednotlivých etapách. Noční vložky byly zpestřením závodu, moc jsem se na ně těšil. Na druhém Rožmitále z toho byl čtvrtý čas,“ popsal vývoj závodu Adam Březík.

Večerní bouřky naštěstí páteční program soutěže neovlivnily, silný déšť se na jih Čech snesl až v nočních hodinách. Voda tak spadla i na tratě sobotní etapy, a tak se sobotní ráno opět neslo v režii ověřených zpráv z trati a správné volby pneumatik. Adam Březík zvolil měkký slick od Michelinu („desítky“) s tím, že ve voze vezl dvě rezervy („dvacítky“ – směs medium), které využil „křížem“ na téměř osmadvacetikilometrových Malontech.

„Bohužel Kohout vše vyřešil, v podobné duchu se nesla celá dopolední sekce. Neměl jsem za daných podmínek, na tak náročných a zároveň rychlých zkouškách potřebné sebevědomí. Střídalo se sucho a vlhko, nebylo jasné, co bude v další zatáčce. A než abych fabii někde ´zahodil´, tak jsem raději vsadil vše na jistotu. Vyzkoušeli jsme si variantu pneumatik křížem, na což si neustále zvykám. Je to něco jiného než obvykle, ale v tom bych zásadní problém teď neviděl.

Za průběžného stavu, téměř minutové ztráty na čtvrtého Dominika a velkého náskoku před pátým Martinem Vlčkem, byl závěr závodu jen o tom dovést auto zdárně do cíle a v druhých průjezdech si vylepšit své časy a hezky si zazávodit. To se určitě podařilo a navrátilo mi to potřebnou pohodu,“ řekl v cíli Adam Březík.

„V Krumlově jsme měli stejný cíl jako na Šumavě, opět se trochu přiblížit těm nejrychlejším. Z tohoto pohledu nám první etapa vyšla na jedničku. Počasí celkem vycházelo, ale opět se čekal nějaký ten déšť, který z pátku na sobotu taky přišel. Začátek druhé etapy pro nás nebyl vůbec dobrý a hodně jsme ztratili. Druhá sekce už byla lepší, i díky tomu odjíždíme do dalších závodů dobře naladění a budeme se opět snažit pomalinku přibližovat první trojce," doplnil své pocity navigátor Ondřej Krajča.

Posádka Samohýl ŠKODA Teamu si i přes páté místo absolutně odvezli z Českého Krumlova poháry za třetí místo v hodnocení European Rally Trophy – Central.

Seriál MČR v rally 2022 pokračuje Agrotec Petronas rally v Hustopečích ve dnech 17. – 18. června 2022. Čas do startu specifické jihomoravské soutěže s řadou šotolinových úseků by rád Samohýl ŠKODA Team vyplnil několika testy.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!