Minařík Racing: Jaromír Tarabus pokračuje na vítězné vlně

O uplynulém víkendu se odjel již třetí podnik Mistrovství České republiky v rally. Na Rallye Český Krumlov vyrazil také slušovický tým Minařík Racing.

Stejně jako na Šumavě se za volant Peugeotu 208 Rally 4 posadil Jaromír Tarabus a rozpis mu četl již tradiční spolujezdec Daniel Trunkát. Závodilo se nezvykle v pátek a celá soutěž začala na divácky populární okruhové zkoušce v prostorách výstaviště v Českých Budějovicích. Jaromír s Danielem vstoupili do závodu skvěle, když na superspeciálce zaostali jen o 0,1 vteřiny za Davidem Štefanem. Poté následovaly klasické měřené úseky, kde dvojice Tarabus – Trunkát nenašla přemožitele a po šesti odjetých rychlostních zkouškách kluci nocovali na 1. místě ve třídě RC4, 1. místě v Peugeot Cupu. V absolutním pořadí patřila posádce po první etapě devátá příčka.

V sobotu na posádky čekalo sedm rychlostních zkoušek. Jaromír s Danem zajížděli časy kolem desátého místa absolutního pořadí a v rámci dvoukolek se pohybovali na úplné špici. Posádce se vyhnuly veškeré komplikace a stejně jako na Rally Šumava, tak i na závodě v okolí Českého Krumlova si kluci přijeli na cílovou rampu pro vítězství v rámci Peugeot Cupu. V kategorii RC4 dvojice obsadila první místo s náskokem více jak tří minut na druhého v pořadí. Nutno vyzdvihnout také umístění v absolutním pořadí soutěže, kdy Jaromír s Danem závod dokončili na 8. místě a s dvoukolkou porazili hned několik posádek s vozy kategorie R5 a připsali si tento skvělý výsledek. „Super závod, pěkně jsme si ho užili. Snažili jsme se, byť jsme na konci již neměli o co závodit. Lehce nás vyhecoval Ondřej Šimek, že chce na Malontech, abychom se dostali před něj. Kousli jsme se, někde to bylo i na hraně, ale pěkné svezení. Musím vyzvednout pneumatiky Hankook, že fungovaly skvěle. Vyzkoušeli jsme si, co gumy všechno zvládnou. Na Šumavě jsme často brali novou pneumatiku, protože panovala pochybnost, zda pneu vydrží. Na každou sekci jsme na minulém závodě dávali novou sadu. Ale tady na Krumlově jsme po žádné nové pneumatice sáhnout nemuseli, protože nám zůstaly pneumatiky z Kopné a Šumavy, u kterých jsme zjistili, že vydrží více. Škoda, že tady nestartoval Jan Dohnal nebo někdo, se kterým bychom se mohli více porovnat. Vždy si to s Danem snažíme nastavit abychom jeli rychle, bavilo nás to, případně naše jízda bavila i diváky. S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni a těšíme se na další závod,“ řekl v cíli spokojený Jaromír Tarabus.

Tým Minařík Racing se nyní bude soustředit na další soutěž dvoudenního šampionátu. Čtvrtým podnikem v kalendáři jsou Rally Hustopeče, které jsou výjimečné svou atmosférou a šotolinovými úseky. Závod mezi vinicemi se pojede ve dnech 17. – 18. června.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!