Bronz z Krumlova a šotolina za rohem

Filip Mareš s Radovanem Buchou mají za sebou další podnik Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Posádka LAURETA AUTO Škoda Teamu dokončila jihočeskou soutěž na třetím místě absolutního pořadí. V celkovém hodnocení českého mistrovství po Rallye Český Krumlov dvojice drží druhou příčku, přičemž stejně jako na Šumavě mírně ztratila na vedoucí posádku a zároveň se jí povedlo navýšit svůj náskok na třetího v pořadí. Filip Mareš, ambasador výrobce prémiových pneumatik značky Michelin, podával na jihu Čech po celou dobu konzistentní výkony a bojoval celou dobu na čele, což dokazuje i vyhraná rychlostní zkouška.

„Rallye Český Krumlov je pro mě vždy jedním z vrcholů českého mistráku a skoro se mi nechce věřit, že je tento krásný závod za námi! V Krumlově jsem startoval po třech letech a celou soutěž jsem si opravdu užil. I když jsme na vítězství tentokrát zdaleka neměli a ztratili jsme rozhodně víc, než jsme chtěli, po celý závod jsme drželi stabilně rychlé tempo a z našeho výkonu tak nejsem zklamaný. Vím určitě, že takhle rychle jsem v Krumlově ještě nikdy nejel,“ říká přesvědčeně Filip Mareš a pokračuje: „Nechceme se ale smířit s naší pozicí „nejrychlejší posádky ze zbytku světa“ a v příštích závodech chceme do bojů na čele promlouvat zase více. I když jsme od začátku sezóny vůbec nepolevili v našem úsilí pracovat i na těch nejmenších detailech, nyní to vypadá, že nám konkurence trochu utekla. V přípravě na další závody tak musíme něco změnit.“

Krumlovská soutěž byla zařazena také do kalendáře Central Rally Trophy. Po prvenství na úvodní Valašské Rally vyhráli Mareš s Buchou také Rallye Český Krumlov v rámci hodnocení této trofeje, kde po dvou soutěžích drží průběžné vedení.

„Na Rallye Český Krumlov odvedl tým výborný výkon, se 3. místem jsem samozřejmě spokojen,“ říká Jaroslav Jelínek, předseda představenstva akciové společnosti LAURETA AUTO. „Vím, že Filip s Radkem si přáli lepší umístění, ale další soutěže jsou stále před nimi, takže budeme držet palce. Vše je samozřejmě i otázka štěstí. To, že jsou od začátku sezóny na stupních vítězů je skvělé a nám nezbývá než jim poděkovat za vynikající reprezentaci.“

Dalším závodem MČR, na kterém se Filip Mareš s Radkem Buchou a jejich Škodou Fabia Rally2 Evo připravovanou týmem PMX Rally Management představí, bude v polovině června tradiční soutěž vedoucí jihomoravskými vinohrady, Rally Hustopeče. Ještě před tím ale juniorský mistr Evropy z roku 2019 plánuje návrat na evropské tratě a po třech letech také na nezpevněný povrch. V barvách hlavních partnerů pro evropské závody Entry Engineering a ATT Investments se totiž představí na soutěži šampionátu ERC, Rally Poland.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!