25. 7. 2022 07:40 − 3758× − 5

Další výrazný výsledek posádky Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel

Kvalitním výkonem a výsledkem se na Rally Bohemia MB prezentovala zkušená posádka Jindřích Štolfa – Zdeněk Hawel s vozem Rover 220 GTi.

Historická Bohemka měla na programu o jednu erzetu méně (celkem třináct), než soudobé vozy a jednu, tu šotolinovou, absolvovali díky havárii jednoho z předchozích vozů volným průjezdem. A právě tato rychlostní zkouška se stala předmětem diskuzí.

"Neměl jsem s touto erzetou žádný problém, patří to k rally. Jen mě mrzelo, že se nám neměřila," vyjádřil se na adresu erzety vedoucí pod hradem Zvířetice Jindřich Štolfa. "Já se na ni těšil, byli jsme zvyklí v minulosti na takových úsecích běžně závodit, nejsou to okruhy," dodal Zdeněk Hawel.

Jezdec startoval na Bohemce po třiadvacáté, spolujezdec po třinácté. V mistrovství České republiky historiků sjelo ze startovní rampy sedmadvacet posádek a dokončilo ji patnáct. Před boleslavským startem prošel unikátní vůz podkrkonošské posádky důkladnou přípravou. Dvakrát letos brali poloviční body za dokončené první etapy při Rally Vltava Historic a Rally Hustopeče. Naplno bodovali při Rally Český Krumlov a teď při Rally Bohemia.

"S výsledkem jsem velice spokojen, hezky jsme se svezli. S autem nebyly žádné problémy, soustředili jsme se jen na svoji jízdu. Byl to hezký souboj s Honzou Freiem, donutil nás, abychom se „smekali“, zhodnotil účinkování Jindřich Štolfa.

„Hezké erzety, a to všechny, byla to krásná soutěž. S Roverem parádní jízda, poprvé jsme neřešili žádné zásadní technické problémy. Na Jindrovi, který mimochodem na autě před soutěží hodně dlouho pracoval, bylo vidět, že má z jízdy velkou radost,“ řekl na adresu úspěšně dokončené soutěže Zdeněk Hawel.

Posádka vybojovala v absolutním pořadí druhé místo v Mistrovství ČR historických vozů a vyhrála třídu F6 i skupinu 5. Celkově jsou ve skupině 5 druzí za Vlastimilem Neumannem. Do konce Mistrovství ČR zbývají ještě dvě soutěže – Barum Star rally a Rally Pačejov. Obou soutěží se zmíněná posádka zúčastní.

Komentářů celkem: 5
25. 7. 2022 16:42
2 0
Pánové ještě jednou gratulace. A s tou šotolinou jste neměli problémy. To jste si zase u někoho zavařili.smajlíksmajlíksmajlík
25. 7. 2022 18:32
4 0
to je tak když někdo víc závodí, než kecá smajlík pan Štolfa jel opět výborněsmajlík
25. 7. 2022 18:36
0 1
Tomaši, jak to myslíš ? Nevím zda Jindra rád zavařuje ovoce ....
25. 7. 2022 20:15
0 0
Už sa teším keď uvidíme legendu opäť na škode Felicia Kit cár smajlíksmajlík
26. 7. 2022 12:06
0 0
Sebloeb: Nejsem si jistej vyznamem slova "ked", znamena to, ze se neco takovyho chysta, nebo je to jen tvoje prani? Je mi jasny, ze Polsko 97 se uz opakovat nebude, ale hezky by to bylo.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!