Redakce - eWRC.cz
5. 8. 2022 11:43 − 11446× − 6

Klára Tlusťáková s Fabií R5 – video

Dcera Tondy Tlusťáka ve 12 letech jezdila po třineckém okruhu s Fabií R5.

Dvojnásobná šampionka České republiky v motokárách Klára Tlusťáková se stala nejmladší dívkou pilotující soutěžní rallyový vůz. Uprostřed horkého léta 2022 usedla v pouhých dvanácti letech na moderním okruhu Steel Ring v Třinci za volant soutěžního vozu Škoda Fabia R5 a téměř hodinu kroužila v ostrém tempu po závodní dráze okruhu ve Slezsku.

Video natočil Aleš Trhlík.

Komentářů celkem: 6
5. 8. 2022 21:37
0 0
Tak kdo pamatuje jela s R5 na Barumce už před 2lety? na městské v rámci nějaké volné jízdy co nebyla nikde ofic uvedena a seděla tátovi na klíně.Viděno na vlastní oči.Jen mě tehdy napadlo ,že Tlusťák má o 2 průjezdy navíc oproti ostatnímsmajlík
5. 8. 2022 22:03
1 0
Držím Kláře palce ať se její kariéra úspěšně vyvíjí a máme po desetiletích půstu novou Elišku Junkovou. Proč ne.
5. 8. 2022 22:06
0 0
Dosť závidím smajlík ale musí sa uznať že na to má talent a cit...držím palce smajlík
6. 8. 2022 12:11 Upraveno 12:12
4 2
Muj názor nebude populární, nicméně to, že si někdo v dětství zajezdí v takovým autě je jen otázka zázemí a možností. O talentu to neříká zhola nic, natož aby to nějakým způsobem předjímalo zrod novýho Rovanpereho. Doporučoval bych to nepřeceňovat a tu holku nevyplašit. Úspěchy v dětským motokárách jsou fajn, ale je to příliš brzo k nějakým soudům, protože i tam může hrát zázemí zásadní roli.
Jsem ale moc rád, že to Tonda zkouší a moc bych si přál, aby se ten talent nakonec rozvinul a minimálně překročil otcův stín. Šanci očividně dostane a byla by škoda toho nevyužít.
15. 8. 2022 13:29
0 0
Fazzy: Jakej talent? On v ČR jezdí někdo rally, kvůli tomu že má talent? To by tada pro mě byla novinka. Navíc si myslím, že to co popisuješ paltí i v jiných sportech. V tenisu si bez podpory rodičů taky neškrtneš a talentů můžeš mít kolik chceš. Je jasný, že holka je hodně mladá a věcí co jí můžou vyplašit je opravdu hodně, v tom souhlasím. Jinak mě by se tada libila představa, že tu prohání českou špičku smajlík
15. 8. 2022 16:59
0 0
Karhanek: To ale mluvíš o něčem úplně jiným než já. Zjednodušeně: Maximální podpora a snaha rychlýho postupu je zcela správně a namístě. Mám jen trochu obavu, aby se to ve světle tiskovek, prezentací, rozhovorů a obecně PR nezvrhlo ve veřejnou prezentaci megatalentu, kterej ještě není úplně vidět. Něco jako když prodáváš věc, co si ještě nekoupil. Už jen ta odezva na Facebooku.. Superlativy, samá Mouton a Junková. Nemyslím, že by bylo dobře, aby si ta holka ve dvanácti letech myslela, že je jako ony, na základě.. vlastně zatím ničeho. To je to co myslím tím "nevyplašit".
A pro úplnost, neříkám, že už se to děje. Nicméně po zhlídnutí toho videa, na mě tahle atmosféra dejchla. Proto doufám, že se to ani dít nebude, a ta holka bude mít možnost ukázat co umí bez jakýhokoliv tlaku a s přirozenou pokorou.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!