Suninen vyloučen ve Finsku

Problémy s homologací, konkrétně s předním nárazníkem, vedly k vyloučení Teemu Suninena z výsledků Rally Finland.

Suninen tím přišel i o vítězství ve WRC2, které tím připadlo Emilu Lindholmovi.

Na závěrečné technické kontrole se komisařům nějak nezdál přední nárazník na voze Teemu Suninena. Po zvážení zjistili váhu 3931 gramů, což bylo 500 g pod homologační minimum. Pozvali si na jednání zástupce od Hyundai. Ti potvrdili, že nárazník není originál od Hyundai, ale jde nárazník, který byl použit na testech. Chyba byla prý na straně Red Grey Teamu, který má na starosti vozy Rally2 v MS. Zkontrolovány byly i nárazníky na dalších vozech Hyundai i20 N Rally, které ve Finsku startovaly. Tam byly nárazníky originální s váhou 5000 g, respektive 5090 g odpovídající homologačním listům.

Za použití nehomologovaného dílu byla posádka z rozhodnutí komisařů vyloučena z výsledků soutěže. Suninen má právo se odvolat.

Komentářů celkem: 25
9. 8. 2022 10:18
0 0
Každej závodník a každej mechanik ví, že auto na začátku sezony musí na testování.a tam kontrolují jestli auto odpovídá homologaci. Potom jsou nějaké vyjímky a nějaké zápisy, co neodpovídá a musí se odstranit. Po skončení závodu se první 3 posádky a další vybrané, musí zúčasnit rozebírání. Ty auta jedou na rozebrání ihned po projetí cílem a jsou doprovázeny tech.komisařem, aby se nemohlo na autě něco upravit před rozborkou. Na tom rozebírání se právě kontroluje jestli auto odpovídá homologaci a jestli jsou na autě předepsané homologované díly.
Na přejímce se také kontrolují homologační značky na hadrech, na helmě atd. Není značka, nemůže s tím jet. Tým to musel vědět, že jede průser a možná to věděl i někdo zvenku a mohl tech.komisaře upozornit. Prasárny se dělají i v rally. Teď záleží, co je větší prasárna, práskat, nebo jet díl, co nemá vliv na výsledek závodu. O kilo lehčí nárazník nerozhoduje o výsledkusmajlík
9. 8. 2022 19:44
1 0
Osobně si myslím, že vážit každý díl je kravina a je to opravdu věc kterou si prosadily automobilky. Nikdo už nechce, aby si závodník sám doma poskládal třeba kitcar nebo WRC, tohle berte obrazně. Zlatá doba kdy se kontorlovala celková váha auta po závodě a šmitec. Opět trochu nadsázka.
Když už tu někdo zmiňoval prolisy na zadním spoileru Lady VFTS tak mám dotaz. Jak to, že mohou mít v historicích jedoucí vozy nácuc pro vzduch na kapotě motoru, když ve své době s tím nejezdily?
9. 8. 2022 21:20
Upraveno 21:37
0 0
Tady si můžeš stáhnout homologační list homologace B222 a na poslední straně, tuším 26 máš foto extrieru a hned na první je nácuc vidět. https://ladamoscow.com/cz/-%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%BE%D0%BC%D0%BE
Jsou dvě periody. J1 a J2 ale ty mají rozdíl v předním spojleru a zadní stříšce. Kapota je pro obě periody stejná. Tedy alespoň podle listu. J2 je AL
10. 8. 2022 12:20
0 0
Díky. Je mi ale stejně divný, že v letech 84-88 kdy u nás ta auta ještě jezdila tak nikdo ten nácuc na haubně neměl. Tedy fotku jsem neviděl a z té doby si to nepamatuju i když jsem byl teenager.
10. 8. 2022 16:08
0 0
Tak beru zpět. V sezoně 1986 už ten nácuc na některých Ladách VFTS byl, ale pokud byl nácuc pak nebyl spoiler na střeše.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!