5. 10. 2022 07:48 − 3737× − 2

Pech s Uhlem přivezli z Pačejova bramborovou medaili

EuroOil team se svojí soutěžní posádkou Václav Pech jun.- Petr Uhel a Fordem Focus WRC dokončili Rallye Pačejov na celkovém čtvrtém místě.

Oblíbený „Pačív“ navštívilo i přes nepřízeň počasí tisíce fanoušků, kteří u trati vytvořili skvělou atmosféru, kdy o atraktivní smyky a průjezdy nebyla na kluzké trati vůbec nouze. Diváci si tentokrát přišli určitě na své. Jedni z nejpovzbuzovanějších byli asi domácí Pech s Uhlem, kteří svojí jízdou bavili přihlížející a ti to skandováním patřičně dávali najevo. Ale jejich čtvrté místo zůstávalo trošku za očekáváním.

„Někdy je domácí prostředí svazující. Cítili jsme obrovskou podporu místních fanoušků a i pro ně jsme zde chtěli uspět. Ale hned v první rychlostce se mi podařilo prorazit pneumatiku, na které jsme dojeli asi 2 km do cíle. Byla z toho překvapivě ztráta jen 6s, ale v těsných soubojích, které s Honzou Kopeckým a Filipem Marešem svádíme to byl hned v úvodu nepříjemný handicap. Při snaze smazat časové manko co nejrychleji, jsem z velké rychlosti nedobrzdil správně do jednoho ze zpomalovacích retardérů, který byl vytyčený z velkých balíků slámy. Za převrácení balíků a špatné projetí retardéru, je časová penalizace 30s a přesně to se mi povedlo,“ sype si Pech popel na hlavu.

Tímto incidentem ztratila posádka EuroOil teamu šanci bojovat o první příčku a začala se soustředit na souboj o třetí místo s Dominikem Stříteským, na kterého ztrácela zmíněných 30s.

„Při snaze napravit jednu chybu jsem udělal další. Na tak těžké trati se spoustou vytahaného bláta v zatáčkách a při proměnlivém počasí, se nám stíhací jízda na hraně rizika nedařila. Prostě mi to tentokrát nešlo,“ přiznává Pech. Rallye Pačejov se pořadatelům povedl, připravili velice pěknou a zároveň těžkou soutěž, na kterou se EuroOil team bude chtít vrátit i v příštím roce.

Komentářů celkem: 2
5. 10. 2022 14:39
0 0
Nevadí, i tak určitě průjezdy utrati zahřáli. Letos mi to nevyšlo a moc mě to mrzí, tak snad za rok. A snad už s Porsche! smajlík
6. 10. 2022 20:41
0 0
Tak asi snažít se snaží každý a každý by chtěl vyhrát... Jenže už se tady dopředu dere i mládí! A volba zkušené posádky a staršího auta asi nebyla úplně nejšťastnějšísmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!