Petr Vejvoda - eWRC.cz
10. 10. 2022 11:15 − 2034× − 1

Rally Vyškov a Rally Morava-rub a líc

Na letošní sezonu jsme naplánovali kompletní účast v Rallysprint série historiků.

Do Vyškova jsme vyráželi s optimismem a hlavně, prolomit smůlu a vrátit se na stupně vítězů. Počasí přálo a my jsme se vydali po pátečních seznamovacích jízdách, technické přejímce a večerním slavnostním startu na Vyškovském náměstí na sobotní start Vyškovského sprintu. Konkurence byla celkem silná a tak jsme si říkali, že umístění do třetího místa bereme všema deseti. Ale hned od první vložky bylo všechno jinak. V polovině úvodní rychlostky nám vypadl kabel od svíčky na druhém testu se tato závada opakovala a tak jsme byli s více jak minutovou ztrátou až na pátém místě. Neházeli jsme flintu do žita. Bojovali jsme dál, na třetí vložce nám vše makalo a my jsme zaznamenali druhý čas a posunuli se na čtvrté místo. Na posledním testu první sekce jsme byli třetí, zavítali do servisní zóny a těšili se na druhou rundu:-)

Ale i tady se lepila smůla na paty. Kousek po startu jsme udělali defekt. Měnili jsme gumu na vložce, což nás stálo další drahocenné vteřiny a sen o třetím místě se začal rozplývat. Zbytek soutěže jsme dojeli v klidu, už bez problémů, ale na lepší než čtvrté místo to nestačilo. Další brambora v řadě. Možná jsme tu měli smůlu, protože Standu i bavoráka na startu pos**l pták. Kdo ví?

To stačilo!!! Už bylo dost těch čtvrtých míst a odstoupení, říkali jsme si a vyrazili na Rally Morava. Konkurence se zde nesešla tak silná, jako ve Vyškově. Náš největší soupeř, ostatně jako celou sezonu byl rychlý Martin Klepáč s Peugeotem. Hned do úvodní rychlostky jsme vlétli prvním časem i když jsme měli pár metrů po startu slušnou krizovku. Druhou i třetí vložku jsme také vyhráli a tak jsme byli po první rundě na prvním místě se solidním bezmála půlminutovým náskokem. Po zastávce v servisu jsme se vydali vstříc druhé rundě. Hned na čtvrté rychlostce jsme nedobrzdili retardér a dostali od Martina jedenáct vteřin. Bylo tak zaděláno na drama, ale my jsme první pozici bezpečně ubránili, když jsme zbylé dva rychlostní testy vyhráli a těšili se tak konečně z prvního místa absolutně a prvního v kategorii 2. Možná že to bylo tím, že nám všechno makalo, auto, my, kluci v servisu, nebo tím, že Standu nepos**l pták:-).

Tímto děkujeme všem, za podporu a trpělivost. Tomášovi a Ivíkovi, kteří se o nás starají, jako o vlastní a v neposlední řadě Zdendovi za špičkový servis a tímto Vás všechny zveme na poslední rallysprintové klání, které se koná poslední říjnový víkend ve Vsetíně.

Odkaz na onboardy na závěr.

Komentářů celkem: 1
10. 10. 2022 20:01
0 0
A vo vo vo kom to je?
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!