Maroko zůstalo za zády, Tomeček a jeho Tatry jsou v Mauritánii

Všechny čtyři Tatry Tomáše Tomečka v pondělí ráno překročily marocko – mauritánské hranice. Jen to závodění se nakonec nekonalo.

Říká se, že v Mauritánii teprve dálkový závod Africa Eco Race doopravdy začíná. K tomu je nejprve potřeba zdolat marocké rozbité a prašné terény. To se Promet/Czechoslovak Group týmu zdárně povedlo. Všechny čtyři Tatry Tomáše Tomečka v pondělí ráno překročily marocko – mauritánské hranice. Jen to závodění se dnes nakonec nekonalo.

Připravena byla tradiční přejezdová etapa do prvního mauritánského bivaku v Chami. Jedná se sice o stoprocentně písčitou, ale krátkou a sportovně nepříliš hodnotnou etapu. Jejím smyslem je hlavně přesunout konvoj do vnitrozemí. Občas na této trase bývají potíže. „Docela dlouho jsme čekali na startu, bylo veliké vedro. Z našeho týmu chyběl Polda Paďour s bílým balai, který ještě po cestě sbíral nějaké závodníky. Čekali jsme, a po třech hodinách tuhle etapu zrušili,“ přibližuje Tomáš Tomeček. „Říkali, že se na určené místo nepodařilo včas dopravit zásoby kerosinu pro helikoptéry.“ Pak zase byly špatné podmínky, hlavně mlha. Naposledy, v roce 2020, se tato etapa bez problémů odjela. Mlha nebyla. A palivo tehdy pořadatelé v Dakhle naložili na třetí Tomečkovo balai a poslali jej napřed. To ale letos do svých služeb vzhledem k nižšímu počtu účastníků nepovolali.

Připravili jsme reportáž, ve kterém vám představíme české a slovenské účastníky Africa Eco Race 2022.

Etapy se při Africa Eco Race ruší jen výjimečně. Před několika nemohly vzlétnout vrtulníky kvůli písečné bouři. A ještě dříve se krátila etapa kvůli následkům náhlých povodní, které zasáhly kraj, kudy se mělo jet. „Nic se neděje, závod normálně běží dál. Petr Foltýn s oranžovým balai už vyjel na trať zítřejší etapy a bude připraven pomáhat. Brzy by měl za námi dorazit i Polda. A já chvátám na brífink,“ loučí se Tomáš Tomeček a míří za každovečerními strastmi a radostmi dakarských závodníků.

Sedmá etapa bude s 470 měřenými kilometry nejdelší v letošním ročníku Africa Eco Race. Dost možná i nejtěžší. Písek, duny, ještě víc písku, další duny a zase písek až do cíle. Už tady se může rozhodovat, nebo aspoň výrazně rozvrhnout pořadí. Naposledy to byla právě sedmá etapa, kde Tomáš Tomeček stáhl polovinu své tehdejší ztráty na podium mezi kamiony. A po té osmé už se na něj, z pátého místa, definitivně vyšvihl. Čekají nás výživné dny!

Průběžné pořadí po 6. etapě:

Moto/quad: 1. Gerrini 12:03:38, 2. Svitko +02:40, 3. Flick (Fr./Hus) +47:57… 9. Benko +6:20:49, 37. Tůma +24:26:58.

Auto/kamion: 1. Gosselin, Crespo 23:37:08, 2. Dagher-Hayeck, Antoniolli (Sen./Can-Am) +4:52:53, 3. Meijer, Visser (Niz./Can-Am) +5:12:37… 7. Tomeček +7:06:40.

Kompletní výsledky: https://tinyurl.com/AERstage5

Sociální sítě: Facebook Tomáš Tomeček, Facebook Motorsport Revue

Youtube: kanál Motorsport Revue

Kontakt pro média: Prokop Siwek, siwek@msrevue.cz, +420739244661

Videa, fotogalerie, články hledejte také na www.msrevue.cz. Máme rádi motorsport!

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!