2. 12. 2022 06:00 − 8211× − 5

Štolfa – Hawel: Úspěšné období závodění s Rovery skončilo

Od roku 2016 do roku 2022 startovala posádka Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel (Miroslav Krčmář) v soutěžích MČRHA převážně s vozy Rover.

Nejdříve s Roverem Metro GTi, pak i se silnějším a robustnějším Roverem 220 GTi. Celkově se "podkrkonošské rovery" objevily na startu jedenadvaceti soutěží.

První období završila posádka mistrovským titulem v kategorii 5, absolutním vítězstvím při Rally Bohemia Historic a čtvrtým místem při Barum Rally Star Zlín v roce 2018.

Jindřich Štolfa: "Když se u auta doladil podvozek, fungovalo velice dobře. Nikdy jsme nepomýšleli, že s ním ve výsledkových listinách budeme figurovat tak vysoko. Zvláště, když jsme s touto "malorážkou" bojovali třeba s vozy Ford Escort a BMW."

Zdeněk Hawel: „Někteří se autu smáli a nazývali ho „angličákem“. Ale za volantem s Jindrou jsme získávali vteřiny na své soupeře zejména v technických pasážích nebo na kluzkém povrchu. A že to stálo zato, dokazuje zisk mistrovského titulu.“

Miroslav Krčmář: "Jsem rád, že jsem mohl být u zisku titulu i osobně, vítězství na Bohemce po boku Jindry Štolfy je pro mě nezapomenutelné."

Mistrovský Rover Metro GTi dnes brázdí úspěšně rychlostní zkoušky soutěží v Českomoravském poháru.

Samostatnou kapitolou byl druhý vůz z dílny Miroslava Krčmáře, a to Rover 220 GTi skupiny A. V této de facto tovární specifikaci nikdy oficiálně za továrnu auto nestartovalo a bylo pro tým velkou výzvou vlastnosti takové specifikace vyzkoušet. V roce 2022 s ním dosáhla posádka Štolfa – Hawel na titul vicemistrů kategorie 5. Z dílčích úspěchů pak získali 3. místo při Barum Star rally v roce 2021, druhé při Rally Bohemia historic a třetí při Rally Český Krumlov 2022. Čtyřikrát vyhráli třídu F6.

Jindřich Štolfa: „Auto mi padlo hned od začátku do ruky a když jsme ho naučili závodit, bylo s ním krásné svezení.“

Zdeněk Hawel: „Sedět vedle Jindry na rychlostní zkoušce je velký zážitek, tady to navíc umocňoval fakt, že si Jindra s tím autem hodně rozuměl.“

Tým Štolfa Racing tedy stojí před otázkou, co bude v sezóně 2023.

„Rozhodně nechceme končit. Pokusíme se sehnat sponzory a nějaký dostupný konkurenceschopný závodní vůz. Pokud se nám toto nepodaří, budeme pokračovat s Jindrovou Škodou 130 L," nastiňuje aktuální situaci spolujezdec Zdeněk Hawel a dodává: "Rok od roku se totiž výrazně zvyšuje kvalita i početnost historických vozů. Když jsme s historiky začínali, scházelo se na startu v průměru dvacet, pětadvacet posádek. Dneska se jejich počet téměř zdvojnásobil."

Miroslav Krčmář: „Po zisku titulu vicemistra jsme došli k závěru, že je to maximum, kterého jsme s Roverem 220 GTi mohli dosáhnout a není motivace se další sezónu snažit o stejný výsledek. Auto ukázalo, že je schopné jet v první desítce absolutně a se zkušenou posádkou jako je Jindra Štolfa a Zdeněk Hawel i v první pětce. Rozhodli jsme se Rover další sezonu neprovozovat a posunout se dál. Účel auto splnilo a Jindra by byl schopen řídit nyní i větší kalibr. Bylo to krásné a úspěšné období."

Jak již bylo řečeno tým se nevzdává a v případě, že se podaří sehnat dostatek financí na pořízení nového vozu, bude zkušená posádka velmi ráda bojovat opět o přední umístění v absolutním pořadí. Jisté je zatím pouze to, že se v roce 2023 Jindřich Štolfa se Zdeňkem Hawlem objeví v seriálu Mistrovství České republiky historických vozů.

Foto: Michal Beneš, Michal Štolfa, archiv posádky

Komentářů celkem: 5
2. 12. 2022 07:52
1 0
No tak ke Štolfovi by pasovala nějaká "střela" v podobě maxikitusmajlík
2. 12. 2022 09:22
0 0
Felicia Kit smajlíksmajlíksmajlík
2. 12. 2022 10:30
1 0
Pamatuji si že jsem jako malý kluk jezdil v Mnichově Hradišti na kole k vlakovému nádraží kde měl pan Štolfa dílnu a vždy čekal až se otevřou dveře od garáže a vykoukne 306 Maxi Kit smajlík tak snad se dočkám i po těch x letech smajlík
2. 12. 2022 18:30
0 0
Pan Štolfa je Pan jezdec a ja jsem stastny, ze jsem se s nim mohl nekolikrat bavit a budu na to vzpominat cely zivot. Doufam, ze ho na tratich uvidime jeste dlouho.
2. 12. 2022 23:07
0 0
Původně napsal hujer
No tak ke Štolfovi by pasovala nějaká "střela" v podobě maxikitusmajlík
Je šikovnej a bojovnej. smajlík Další auto příjemně překvapí a je to auto opravdových mistrů. Ať klukům dobře slouží a ať nám dělají radost.smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!