Adam Březík: Prioritou bude velký mistrák

Letošní šampióni v hodnocení Poháru 2+ Adam Březík – Ondřej Krajča věří, že se v nadcházející sezóně dokážou prosadit v mistrovství ČR v rally.

V letošním hodnocení brali pátou příčku, čímž naplnili týmové plány.

Samohýl ŠKODA Team absolvoval druhou kompletní sezónu v rámci MČR v rally a výsledkem byl posun konečným hodnocením šampionátu. Adam Březík s Ondřejem Krajčou si připsali nejen řadu kvalitních výsledků (4. místo na Šumavě a 5. místa v Českém Krumlově a na Bohemii), ale také mnoho dílčích úspěchů na rychlostních zkouškách dvoudenních závodů (vítězství v Power Stage na Barumce).

„Z průběhu sezóny 2022 máme radost. Naše ztráta na kluky před námi na kilometr se zmenšila. To nám ukazuje, že jdeme dobrým směrem. Největší zlepšení jsme zaznamenali určitě na Bohemce. A největší radost jsem měl z výkonu na Barumce, kde jsme dokázali jet se špičkou. O to více mrzelo, že nás o lepší výsledek připravila součástka za pár korun. Z velkého mistráku jsem si asi nejvíce oblíbil Rallye Český Krumlov. Je nejbližší moravským soutěžím. Tratě jsou v úzkém, hodně těžké, závod vždy komplikuje i počasí,“ prochází se sezónou Adam a pokračuje: „V mistráku jsme samozřejmě mohli být čtvrtí, ale 3-Städte dopadla, jak dopadla. Ale to už se nedá nic dělat. Cíl před začátkem sezóny byl Top5, což jsme splnili a v týmu panovala spokojenost.“

Navíc se Adam Březík s Ondřejem Krajčou stali vítězi Poháru 2+. Ale právě starty na jednodenních závodech plánuje Samohýl ŠKODA Team postavit na „vedlejší kolej“.

„Možná se svezeme jen na domácích závodech na Kopné a na Vsetíně. Jinak titul v Poháru 2+ určitě neberu jako největší úspěch kariéry. Přece jen nechci úplně shodit letošní konkurenci ve sprintech, ale soutěže neprobíhaly tak, že bychom se tam prali o desetinky. Samozřejmě cenná byla druhá příčka na Kopné za Erikem Caisem. A velkou radost jsem měl i z toho, že jsme ho ve Fulneku porazili. Být Erikovi na dostřel je vždy správně,“ říká šestadvacetiletý jezdec.

Během sezóny se Adam s Ondřejem objevili celkem na sedmnácti závodech, z toho čtyřech zahraničních. Dvakrát odstartovali v Rakousku (absolutně opanovali Blaufränkischland Rallye), sezónu zakončili dvěma starty v Německu.

„Za takovou porci závodů jsem byl moc rád a děkuji všem našim partnerům. Jmenovitě společnostem Škoda Auto za možnost být součástí projektu dealerského programu a Samohýl Motor. Každý start mi dal nové zkušenosti. To platilo i pro české závody vzhledem k tomu, jak si s námi pohrávalo počasí. V proměnlivých podmínkách není závodění nikterak jednoduché. Člověk jede ve vysokých rychlostech a najednou se mu někde v lese změní povrch ze sucha na vlhko. Jezdec musí nad vším více přemýšlet. Samostatnou kapitolou byl start na šotolinové Lausitz Rallye. Se závoděním na asfaltu je to neporovnatelné,“ usmívá se nad novou zkušeností Adam Březík.

Fanouškům Adam Březík poděkoval po svém. Atraktivním jízdním stylem a táhlými smyky na Mikuláš rally ve Slušovicích. Tím se však přiblížil konec roku a nutnost pracovat na zajištěné sezóny 2023.

„Určitě zůstáváme u Škody Fabie R5. Naší prioritou budou starty v MČR v rally. Auto prochází kompletní repasí, budeme se snažit o to, aby byl vůz co nejvíce konkurenceschopný. Rádi bychom se posunuli zase o kousek nahoru,“ věří Adam Březík.

„Závěrem bych ještě jednou poděkoval všem našim partnerům za spolupráci v sezóně 2022 a fanouškům za citelnou podporu nejen u tratí rychlostních zkoušek. Přeji všem do nového roku hodně zdraví, pohody a štěstí,“ vzkazuje Adam Březík.

Komentářů celkem: 1
4. 1. 2023 18:12
0 0
Určitě zůstáváme u Škody Fabie R5 .......smajlíksmajlíksmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!