Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
24. 1. 2023 18:55 − 7194× − 25

Rich Millener: WRC by se mělo učit od F1

K aktuálnímu stavu šampionátu a možným způsobům, jak zvýšit jeho atraktivitu se vyjádřil šéf M-Sport Ford WRT Richard Millener.

Po úvodním podniku MS se opět rozhořely o debaty o stavu šampionátu, o pouhých třech značkách a o tom, co by se mělo dělat, aby se zvýšila atraktivita seriálu a ideálně aby se přilákaly další značky. Se svým názorem se do debaty připojili šéf M-Sport Ford WRT Rich Millener, jenž si myslí, že by se světový rallysport měl inspirovat Formulí 1, protože té se povedlo v posledních letech nebývale zvýšit popularitu, zájem diváků a sponzorů. Poté, co F1 koupila skupina Liberty Media, došlo k některým změnám v propagaci šampionátu a jednou z těch navenek nejviditelnějších bylo zahájení natáčení dokumentu Drive to Survive, který s větší či menší mírou přesnosti sleduje dění každé jednotlivé sezóny. Tím se o formule začala zajímat řada diváků nejen tvůrcovského Netflixu, což vedlo k nárůstu sledovanosti, sociálních sítí a taktéž zapojení nový sponzorů. A právě podobný přístup by Rich Millener viděl jako cestu i pro světovou rally, protože podle něj je hlavním problémem šampionátu propagace. Z hlediska techniky jsou na tom současné speciály dobře, navíc by mohly díky speciálům na bázi prostorového rámu umožnit zapojení nezávislých týmů, slovy Enza Ferrariho, oněch eponymních garagistas, kteří by pomohli rozšířit současné chudší pole na špici startovek.

"Potřebuje do šampionátu dostat více týmů a je jedno, jestli půjde o angažmá značek nebo soukromé týmy. Proč bychom do MS nemohli pustit soukromníka, milovníka rally, který má kapacity na to postavit si své auto a dát dohromady svůj tým? Od značek si může koupit základ auta, motor a podvozek a hle, máme tu další tým. Na světě jsou zájemci, kteří by na to peníze měli. Co nám brání mít třeba 10 až 12 týmů jak v F1, polovinu výrobce a polovinu soukromníky, kteří by si některé služby a díly od nich kupovali? Na základě toho budete dál budovat tým, objeví se značky, co budou chtít soukromé týmy koupit a postupně poroste úroveň šampionát," říká Richard Millener s odkazem na F1, kde se brzy zapojí Audi spoluprací se Sauberem či z nedávné minulosti můžeme vzpomenout návrat Aston Martinu do dříve soukromého Racing Pointu.

No a nejde jen o samotné zapojení týmů, to musí jít ruku v ruce s komerčním dopadem a medializací šampionátu. "Musíme z rally udělat více sexy značku, aby lákala k zapojení se více lidí a právě současné Rally1 postavené na prostorovém rámu jsou k tomu skvělá příležitost. Když totiž zlepšíte marketing, tak vzroste hodnota šampionátu a tím pádem bude více lákavý pro další zájemce. Po světě chodí řada lidí, co nemá hluboko do kapsy. Pokud by dostali možnost provozovat svůj tým s konkurenceschopným autem, jehož základ si koupili od nějakého výrobce a na něj nalepili svou značku, tak by to bylo skvělé. Pak by mohl fungovat řetězec, zvýší se zájem o šampionát, roste jeho hodnota, soukromník prodá tým nějakému výrobci, vydělá na tom a všichni budou spokojení. No a ve výsledku se do MS zapojí více značek," uzavírá šéf M-Sport Ford WRT.

Komentářů celkem: 25
26. 1. 2023 08:24
1 0
pačeš: To je asi pravda, ale i v těch dobách, kdy áček/WRCů jezdilo daleko větší množství, tak ti "ostatní" obvykle neměli to poslední, myšleno nejlepší, k dispozici. Obvykle měli vždy starší typ nebo evoluci auta, ten nejlepší materiál byla vždy výsada továrníků. Ani ti, co měli pronajatá auta přímo od tvárny zřejmě neměli úplně takovou techniku jako tovární jezdci. Pokud si matně pamatuju, kdysi to popisoval i Warmbold. Ale pořád se dokázal občas najít někdo, kdo měl rychlé ruce a nebo využil znalosti terénu. Akorát nebývaly k dispozici splity každejch pár km a onlajn přenos, takže lidi sledovali hlavně průjezdy na trati a tam tě těch pár vteřin ztráty tolik netrápilo.
26. 1. 2023 19:46
0 0
To perak55:To jsou ty první vlaštovky ,tu F1v P-R uděláme,frantici s tím už začali ... Stejně je rally nejkrásnější sport.
27. 1. 2023 17:04
0 0
To máš Méďo pravdu. Nicméně to píšeš o pilotech, co měli ruce a peníze na mistrovství světa. Budovat ale nový team by třeba Penske z druhé jakosti nechtěl. Tým a jezdec jsou jiné ambice a očekávání.
29. 1. 2023 16:46 Upraveno 16:46
0 0
pačes: že Škodovka jede jiné mapy než klientská auta může mít i životnostní a záruční důvody.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!