5. 2. 2023 18:00 − 9323× − 6

Filip Kohn: V nových barvách, s novým týmem na Švédskou rally

Druhý únorový víkend se zapíše tučným písmem do kariéry Filipa Kohna.

Právě na tuto dobu má v kalendáři prostor další podnik mistrovství světa, Švédská rally a devatenáctiletý mladík z Příbrami bude na jejím startu. Filip do své první světové soutěže vyrazí společně s Tomášem Střeskou ve voze Ford Fiesta Rally3 v barvách Duck racing teamu.

Filip Kohn stojí na prahu sezóny, která se vyznačuje dvěma důležitými změnami. Tou nejdůležitější novinkou budou starty ve „velkém světě“. A pro to, aby to byl start úspěšný, musí mít jezdec i kvalitní zázemí a to devatenáctiletý mladík našel v týmu Duck racing. Toto spojení se představí již na začátku února, kdy startuje druhá soutěž WRC – Švédská rally. Filip Kohn vyrazí do zimní rally se spolujezdcem Tomášem Střeskou ve voze Ford Fiesta Rally3. „Každý jezdec má sen postavit se na start světové soutěže. Mně se tento sen podaří splnit i díky přispění správných lidí, které mám kolem sebe, v únoru. Tato soutěž bude pro mne i pro Tomáše pochopitelně velkou výzvou. Lednová Jänner rally měla být ideálním testem před Švédskem, ale k naší smůle se rakouská soutěž odjela bez sněhu. Krátce před startem světového podniku ovšem máme v plánu testovat na tamních zasněžených silnicích. Věřím, že budeme pro naši premiéru plně připraveni,“ přiblížil nejbližší plán Filip Kohn. Ve Švédsku se letos pojede poprvé i o body do JWRC. Český jezdec ovšem není do tohoto seriálu přihlášený, ale má v plánu absolvovat všechny jeho podniky. „Pro nás bude zajímavé porovnávat se s dalšími mladými jezdci, kteří se přihlásili do JWRC. Hlavní prioritou ovšem bude posbírat co nejvíce zkušeností. A to je i důvod, proč jsme se nezaregistrovali do JWRC. To ale neznamená, že se jdeme „pouze svézt“. Chceme se ukázat v dobrém světle a domů přivézt i pěkný výsledek,“ doplnil Filip Kohn. Na konci ledna proběhlo představení týmu a nových „válečných“ barev vozu i posádky a vy si můžete nyní prohlédnout, jak to bude klukům slušet.

Švédská rally má ve svém harmonogramu osmnáct rychlostních zkoušek rozdělených do tří etap v celkové délce 302,5 kilometru. Od švédských pořadatelů dostali Filip s Tomášem startovní číslo 57 a ve třídě RC3 budou mít dvanáct soupeřů.

Komentářů celkem: 6
5. 2. 2023 18:16
0 0
Držím palce a fandím smajlík
5. 2. 2023 19:41
0 0
Pěkný dárek k blížícím se 20 narozeninám. Velký dík všem kteří se podílejí na startech této posádky v mistrovství světa. Snad se podaří úspěšně uskutečnit všechny starty které jsou v plánu. Nezbývá než držet palce a ať se daří.
6. 2. 2023 06:35
0 0
Spolupráce s Honzou Černým skončila?
7. 2. 2023 19:00
0 1
Snad taťuldovi Kohnovi nedojdou kačky a bude tady druhý Prst!
8. 2. 2023 09:08
0 0
Nevím, jestli to není chyba, že jej nepřihlásili do JWRC, hodně mu věřím, ale zase mu alespoň nebude svazovat ruce taktika.
12. 2. 2023 11:57
0 0
Přijde mi zvláštní, že se nikdo dodnes nepozastavil nad českým kolem Rallystaru. Když Filipův mentor, člověk který mu má pomáhat, se objeví zároveň jako porotce v talentové soutěži. Dle očekávání ho také i tento mentor poslal do evropského kola. Přijde mi to dosti zavádějící. Bezpochyby se Filip v Německu prezentoval přímo skvěle, když se dostal do nejužšího výběru, ale zároveň musíme uznat, že tak intenzivní přípravu před tímto kolem si mohl dovolit opravdu jen málokdo. Několikadenní jezdění v zahraničí pod dohledem Petra ''agresivního řidiče'' Doležala, musela být nejlepší příprava, kterou by si mohl Filip přát.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!