28. 2. 2023 05:35 − 12443× − 6

Filip Mareš se představí v Mistrovství Evropy

Pod hlavičkou ACCR Entry Engineering se Filip Mareš s Radovanem Buchou postaví obrovské konkurenci v seriálu European Rally Championship.

Mělo by se tak stát na všech 8 plánovaných soutěžích a osvědčenou techniku v podobě vozu Škoda Fabia Rally2 Evo připraví, stejně jako v předchozí sezóně, PMX Rally Management.

Mladoboleslavská posádka tak stojí před další výzvou. Po ojedinělých startech v předešlých sezónách, půjde pro Filipa Mareše o vůbec první účast v celém kontinentálním seriálu, stejně tak i pro spolujezdce Radka Buchu. První měření sil se uskuteční už zanedlouho – o druhém březnovém víkendu na populárních šotolinových „rychlostkách“ v okolí portugalského města Fafe. Na konci letních prázdnin pak kolotoč ERC tradičně zavítá i do okolí Zlína při Barum Czech Rally.

„Jsem opravdu nadšený, že můžeme v této fázi sezóny ohlásit naše plány na účast v celém seriálu ERC,“ netají se svými emocemi jednatřicetiletý Mareš. „Tvrdě jsme na tom pracovali od poloviny loňské sezóny a věřím, že se naše úsilí vyplatí a budeme v Evropě dělat českému rallysportu dobré jméno. I když pro nás práce na zajištění potřebného budgetu ještě nekončí, chci moc poděkovat všem partnerům, kteří do toho jdou s námi. Těší mě, že pokračujeme s velkou většinou partnerů z předchozích sezón včetně Entry Enginnering a Laureta Auto a připojili se k nám i noví podporovatelé. Pro naše letošní starty v Evropě jsme dostali také reprezentační podporu od Autoklubu ČR.“

Je to právě jméno liberecké společnosti Entry Enginnering, které se dominantně objevuje nejen v designu soutěžního vozu, ale také v názvu týmu, pod kterým najdeme Mareše s Buchou i ve startovní listině blížící se Rally Serras de Fafe. „Filipa s Radkem podporujeme už několik sezón a jsem moc rád, že společně v letošním roce otevřeme novou kapitolu a nastoupíme do bojů v rámci Mistrovství Evropy. Filip jde výkonnostně neustále nahoru a v Entry Engineering se mu maximálně snažíme pomáhat vytvářet podmínky k ideální přípravě na jednotlivé závody. I přesto, že Filip pojede na některých soutěžích ERC úplně poprvé a konkurence bude v letošním roce opravdu veliká, moc rádi bychom naše barvy viděli v konečném pořadí ERC v TOP3,“ nechal se před startem sezóny slyšet Pavel Paickr, jednatel Entry Engineering.

Z důvodu četných termínových kolizí se Mareš s Buchou v letošní sezóně MČR představí bohužel jen v ojedinělých případech. Jejich pestře zbarvená Fabia, obutá na soutěžních pneumatikách PIRELLI, by ale neměla chybět na startu úvodního závodu ve Valašském Meziříčí. „Mrzí nás, že se v česku nemůžeme představit na více podnicích, ale jasnou prioritu dostává v tomto směru naše účast v ERC. V Portugalsku nás čeká ohromná konkurence a nikdy před tím, jsem v dané oblasti nezávodil, ani nebyl. Bude tak hodně těžké stačit zkušenějším posádkám. Pro dobrý výsledek ale uděláme naprosté maximum. Nebude vůbec snadné dostat se do elitní desítky, osobně bych při prvním startu za velký úspěch považoval umístění v TOP5,“ netají se svými ambicemi Filip Mareš.

Rally Serras de Fafe se uskuteční ve dnech 10. – 12.3. a její harmonogram čítá celkem 17 rychlostních zkoušek o celkové délce 180 km. Fanoušci, kteří se nevydají sledovat závodění přímo do Portugalska, mohou průběh jednotlivých rychlostních zkoušek sledovat živě na platformě WRC+.

Komentářů celkem: 6
28. 2. 2023 13:151
0 0
Nejlepší zpráva od začátku letošního roku. Držím palce ať se vydaří premiéra v Portugalsku a následně celá sezóna. Konkurence bude velká a o to cennější bude uspět v každém podniku ERC. Smůla se loni lepila na paty jak v Římě tak Boleslavi a letos si snad zasedne na někoho jiného.
28. 2. 2023 17:552
1 0
Kluci se vloni hodně zlepšili a tak je posun z českého rybníčku logickým krokem. Budu držet palce a sledovat, jak se povede. Konkurence bude min. na začátku sezony hodně silná a snad nebudou mezi generacemi Fabie velké rozdíly smajlík
28. 2. 2023 19:113
0 1
Budu držet palce! smajlík
28. 2. 2023 21:544
0 0
Konkurence letos zdá se bude opravdu pěkná. Snad vydrží až do srpna!
1. 3. 2023 10:385
0 0
Top 5 bude v ERC dúfam smajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlík
1. 3. 2023 18:566
0 0
Krásné auto, krásná sezóna, doufám a přeji ať ti to v nové sezóně vše klapne.Za mě loni jsi udělal největší progres.No a na Valasce a Barumce fandíme live,jinak přes e wrc.At se daří.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!