23. 3. 2023 16:31 − 3505× − 0

Pirelli se spojuje s českým juniorským mistrem Evropy v rally

Pirelli a Filip Mareš – to je nové spojení v tuzemském i evropském rally závodění.

Světoznámá značka pneumatik chce podpořit nadějného jezdce v jeho plánu posunout se sportovně na co nejvyšší příčky v závodech rally. Smlouva je podepsána do konce roku s očekávaným prodloužením i do další sezóny.

Spolupráce odstartovala v úvodním závodu Mistrovství Evropy v rally v Portugalsku, kde Filip Mareš bohužel kvůli defektu skončil v první etapě. Hlavním cílem ale bylo vyzkoušet si vzájemnou spolupráci a připravit se na další závody v Evropě i v České republice.

„V Portugalsku jsme už jen sbírali zkušenosti na šotolině, kde mi závodní kilometry dost chybí. Spolu s Pirelli se ale ukážeme i na české půdě. Potvrzené jsou starty na Valašské Rally a na Barum Czech Rally Zlín. Na konci roku bychom moc rádi odstartovali i na podniku Mistrovství světa v rally, který zavítá i do Prahy a na Šumavu,“ informuje Filip Mareš.

„Rozhodujícím faktorem pro spolupráci Pirelli s Filipem Marešem byly jeho sportovní ambice, tj. v každém závodě podat nejlepší výkon, být skvěle připraven a být inspirací pro své okolí. To vše v kombinací s jeho popularitou, oblíbeností mezi českými fanoušky rally jsou skvělé důvody být toho součástí,“ vysvětluje Zdenek Vacl, marketingový ředitel Pirelli Česká republika a Slovensko.

Filip Mareš bude testovat přímo ve spolupráci s italskou Pirelli

Podle Vacla bude závodní prioritou této sezóny maximálně využít účasti v rámci Mistrovství Evropy v rally, kde se tým bude opírat o podporu italského Pirelli.

„Samozřejmostí je testování pneumatik a přístup k technickým informacím a know-how inženýrů nejen při samotných závodech, ale také v období přípravy. Naše české zastoupení připravuje celou řadu zajímavých marketingových iniciativ, které budeme rozvíjet během celého roku. Chceme využít osobnost Filipa, který je součástí mimořádného sportovního příběhu,“ dodává Zdenek Vacl.

Podobně to vnímá i Filip Mareš, juniorský mistr Evropy v rally za rok 2019, pro kterého je nová spolupráce návratem ke kořenům, protože předtím většinu svých úspěchů v juniorských kategoriích získal právě na pneumatikách Pirelli.

„V Evropě určitě nechceme hrát druhé housle. Hlavně na asfaltu věřím v naší dobrou výkonnost. Ale na podnicích, kde jsme nikdy nestartovali, to budeme mít těžké. Takové výzvy mám ale rád! Osobně chci dokázat, že i na šotolině máme potenciál na pódiová umístění. Věřím, že mi ke zlepšení pomůže i spolupráce s Pirelli a zpětná vazba od jejích techniků. Moc rád bych se zapojil i do vývojových testů pneumatik. Myslím, že taková zkušenost by se rychle odrazila i na výsledcích v šampionátu,“ dodává Filip Mareš.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!