Pech s Uhlem obhájili loňské vítězství na Valašsku

EuroOil team s plzeňskou posádkou Václav Pech jun. – Petr Uhel na voze Ford Focus WRC vyhráli úvodní podnik MČR Valašskou Rallye.

Tradiční závod, který otevírá soutěžáckou sezónu, se jel za velice těžkých povětrnostních podmínek. Voda, bláto na trati a souboj o desetinky sekund mezi první trojicí posádek od startu až do cíle, zdramatizovalo celý průběh soutěže určitě ke spokojenosti všech fanoušků. Těch bylo u trati i přes chladné počasí nebývalé množství.

Pech s Uhlem se probojovali do čela závodu po druhé rychlostní zkoušce a ve vyhroceném tempu na kluzké trati a s minimálním náskokem udrželi vedení až do cíle.

„Letošní Valaška byla extrémně náročná. Jsem moc rád, že se nám podařilo dojet do cíle a v přetahované často jen o desetiny s Filipem a Honzou neublížit autu. I když pár horkých chvilek jsme měli. Na první nedělní rychlostce, kterou byla legendární „Bystřička“, se mi Focus na proudu vody dostal do smyku, který jsem nečekal. Už to vypadalo, že skončíme zaparkovaní za plotem před docela pěknou rekreační chatou. Naštěstí se mně smyk podařilo vyrovnat a Petr pak jen suše pronesl, že bych musel říct, že jsme přijeli na oběd,“ popisuje Pech jun. a dodává „Vyhrát takto náročný závod, v tak vyrovnaném trojboji byl opravdový adrenalin. Tentokrát jsme byli v cíli šťastnější my, ale sezóna tím teprve začala. Tak se budeme i s fanoušky všichni těšit na pokračování.“

Ve stejné sestavě zvítězil EuroOil team ve Valašském Meziříčí již po čtvrté, kdy prvního vítězství zde dosáhl už v roce 2003. Druhým závodem šampionátu bude za necelé 3 týdny západočeská Rallye Šumava.