23. 5. 2023 08:35 − 1068× − 0

Výsledky jako přes kopírák

Po nepovedené úvodní soutěži značka Citroen zcela ovládla druhou soutěž francouzského asfaltového šampionátu.

Na startu třetí soutěže sezóny bohužel chyběla hvězda té první. Thomas Chauffray do Rallye Le Toquet odstartoval se Škodou Fabia Rally2 evo a skončil druhý. Na následující Rallye Rhone Charbonniéres startoval s Volkswagenem Polo GTI R5 a bral body za páté místo. Nyní tedy k obohacení jeho bodového konta nedošlo, zato se diváci mohli těšit na vítěze úvodní rally. Nicolas Ciamin tento víkend nemusel plnit povinnosti vycházející z jeho mezinárodního programu a s Polem GTI R5 se mohl pustit do silné konkurence v Citroenech. Ty sice úvod roku nezastihnul v nejlepší formě, zato v druhé soutěži to už byla jiná písnička. Na stupně vítězů se nikdo jiný než posádky vozu C3 Rally2 nevešel. Double stáji CHL Sport Auto zajistil několikanásobný mistr Francie Yoann Bonato, který zvítězil, a Hugo Margaillan na druhé příčce. Na nejnižší stupínek se pak postavil Eric Camilli s Citroenem stáje PH Sport. Tato trojice platila za hlavní favority i teď v Nice. A na nejvyšší stupínek se chtěl prosadit hlavně poslední jmenovaný, místní rodák. Kromě Ciamina měl s Citroeny bojovat i další pilot Volkswagenu Polo GTI R5 William Wagner, který se stejně jako on na startu objevil poprvé od úvodního podniku.

Ani tentokrát nemohla na startu chybět početná skupina krásných speciálů Alpine A110 Rally RGT. Ty zatím zcela bezpečně ovládají klasifikaci dvoukolek a dvakrát se zatím z vítězství radoval Cédric Robert. Raphael Astier se mu snažil sekundovat, ale v obou případech nakonec zkušeného soupeře přelstít nedokázal. Tentokrát začal rychleji a během první etapy nechal svého soka nahlédnout do vedení jen na chvíli. Robert po pátku sice zaostával jen o 16,1 sekundy, ovšem v náročných proměnlivých podmínkách se mu nepodařila první sobotní sekce. Z jeho dosavadního řešitelného odstupu se rázem stalo nepřekonatelné dvouminutové manko. Astier to tedy napotřetí dokázal a získal důležité vítězství. A kromě toho se prosadil i v průběžném pořadí, kde se držel za trojicí nedostižných Citroenů. Radost mu nakonec překazil Ciamin, když jej v úplně posledním testu o čtvrté místo připravil. Po vítězství v úvodním podniku byl však výkon jezdce VW trochu zklamáním. Trojici soupeřů v C3 se v náročných deštivých podmínkách nedokázal přiblížit. Rallye d’Antibes nakonec dopadla na chlup stejně jako předešlá rally. Bonato se na konci páteční etapy usadil na čele a druhý triumf v řadě si nenechal vzít. Alespoň nemusí litovat, že dal přednost domácímu šampionát před tím evropským. Absencí na Rajdu Polském přišel o průběžnou druhou pozici v mistrovství Evropy. Jeho stájový kolega Margaillan opět skončil na druhém místě a Camilli znalost svého domácího prostředí nakonec v lepší než třetí místo nepřetavil.

Stav šampionátu: 1. Bonato 65, 2. Margaillan 53, 3. Camilli 43, 4. Ciamin 40, 5. Rossel 37