Jan Kopecký na Krumlově přepisoval rekordy

Jubilejní 50. ročník Rallye Český Krumlov ovládla posádka Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký – Jan Hloušek. Vítězství se ale nerodilo lehce.

Letošní Krumlov byl netradiční v tom, že se celá soutěž odjela bez deště nebo bouřky. Přesto na soutěžící čekala velmi rychlá a zrádná trať s mnoha horizonty, vytahaným blátem a tradičně také s noční sekcí. Velkou neznámou pak byla pro všechny královská rychlostní zkouška Malonty, která se jela v obráceném směru po 18 letech.

Soutěž začala podobně, jako všechny české mistrovské soutěže za poslední roky. Jan Kopecký se přetahoval o desetinky s Václavem Pechem na voze Ford Focus WRC. I přes maximální nasazení ale ztrácel Jan Kopecký po páteční etapě na první místo 9,6 sekundy.

Do sobotní etapy vstoupila posádka s odhodláním porvat se o vítězství. Na úvodním Malšíně stáhla několik desetin a na řadu přišly tolik obávané obrácené Malonty, které měly hodně napovědět. Jan Kopecký nasadil od začátku strhující tempo. Ke svému překvapení ale ještě před obcí Malonty předjel Václava Pecha, který vzápětí odstoupil na technickou závadu svého vozu. Když pak na následující zkoušce havaroval druhý Dominik Stříteský a na technickou závadu odstavil vůz i Adam Březík, měl Jan Kopecký před poslední sekcí náskok na prvním místě skoro 4 minuty.

Mnoho fanoušků si v tom okamžiku myslelo, že posádka Agrotec Škoda Rally Teamu zvolní a dojede si v klidu pro vítězství. Jan Kopecký ale z tempa neubral, druhé Malonty zajel ještě rychleji a svůj náskok dále navyšoval. Připsal si vítězství na všech sobotních rychlostních zkouškách a v cíli z toho byl rekordní náskok vítěze v celé dlouhé historii českokrumlovské soutěže – přes 5 minut a 22 vteřin. Zároveň se Jan Kopecký osamostatnil na prvním místě v počtu vítězství, když to letošní bylo již osmé.

„Při pohledu na konečné výsledky by se mohlo zdát, že šlo o jednoduché vítězství,“ začíná hodnocení soutěže Jan Kopecký. „Tak tomu ale vůbec nebylo. V pátek se jelo znovu na hraně, měl jsem pocit, že rychleji to prostě už nejde. V sobotu jsme se soustředili hlavně na Malonty, které byly v této podobě pro všechny nové. Dali jsme do toho vše, ale upřímně jsme nečekali, že dojedeme Václava Pecha. Pak jsme museli zůstat soustředění až do konce soutěže, což se dělá nejlépe tak, že se jede stále naplno. Skvěle nám fungoval vůz Škoda Fabia RS Rally2 a my si tak mohli závěr soutěže užít před velkou diváckou návštěvou. Z letošního prvního vítězství máme velkou radost a už se moc těšíme do Hustopečí. Musím poděkovat Honzovi za skvělý diktát, týmu nejen za skvěle připravené auto a své rodině za to, jak mě podporuje. Dále všem partnerům, díky kterým můžeme letos znovu startovat. A samozřejmě i všem fanouškům, kterých se letos znovu sešlo obrovské množství.“

„Velice nás těší Honzovo osmé vítězství na Rallye Český Krumlov. Jubilejní krumlovská soutěž byla velmi náročná a skvělá jízda posádky i práce celého týmu byla korunována vítězstvím a důležitým krokem k obhajobě titulu. Těšíme se společně s celým týmem na domácí Rally Hustopeče,” dodává Martin Rada, generální ředitel Agrotec Group.

Jan Kopecký si upevnil vedením v českém šampionátu. Jak již bylo zmíněno, dalším startem Agrotec Škoda Rally Teamu bude Agrotec Rally Hustopeče v termínu 16. – 17. června.

Starty v letošní sezóně se mohou uskutečnit díky těmto partnerům – AGROTEC Group, MOL, Škoda Auto, Agrofert, Preol, Ethanol Energy, GreenChem, Penam, Evromat, Franco Real Estate, Alpina, Michelin, Mol Racing Fuel, AD Technik, Sonax, Renovak a Uniprint.

Komentářů celkem: 9
23. 5. 2023 15:091
0 0
Jestli tenhle vynikající český závodník neoslaví svůj desátý titul startem v říjnu na Central rally bude to pro mě jako fanouška rally docela zklamání. Kdoví třeba se dočkáme startu Honzy a i dalších českých jezdců.
23. 5. 2023 15:512
1 0
V nějakém rozhovoru řekl že to v plánu nemá, jen kdyby se sehnal nějaký sponzor, který by to zaplatil
23. 5. 2023 16:563
0 0
Původně napsal slow driver
Jestli tenhle vynikající český závodník neoslaví svůj desátý titul startem v říjnu na Central rally bude to pro mě jako fanouška rally docela zklamání. Kdoví třeba se dočkáme startu Honzy a i dalších českých jezdců.
Zaplať mu to a pojede smajlíksmajlík
23. 5. 2023 19:174
0 0
Původně napsal Kunek
V nějakém rozhovoru řekl že to v plánu nemá, jen kdyby se sehnal nějaký sponzor, který by to zaplatil
Viděl bych to spíš tak, pokud to bude chtít ŠM a dovolí to, tak klidně. Těžko říct, co jako zaměstnanec může, nebo nemůže podle smlouvy jet. Když vidím, co má za sponzory, většina firem 1 megakoncern, několik dalších, co patří dalšímu miliardaři, jedna z největších sítí čerpaček, jestli ne největší... ten jeden závod by mohli dát.
23. 5. 2023 19:535 Upraveno 19:55
0 0
306MAXI : Ale Honza není pilotem ani zaměstnancem Škoda Motorsport ani pod žádnou smlouvou smajlík Tovární tým jako takový neexistuje, vyrábí, prodávají a starají se o klientský program smajlík .
24. 5. 2023 09:176
0 0
Jestli Honza bude (jakože bude), tak myslím, že jeho smlouva bude čistě externistická. Prostě si ho jako kontraktora najímají (kupují si hodiny) jako testovacího pilota atd. Kmenovým zaměstnancem (podle mě) nebude určitě. Takových je tam relativně málo.
24. 5. 2023 09:477
0 0
Co by mu ten ojedinělý start přinesl? Z hlediska nějakých dlouhodobých cílů nic, zvláště jako soukromníkovi, který musí na každou sezónu shánět rozpočet. Jeho start by byl ale velkým tahákem pro všechny a konkurenci by jistě tvrdě prohnal. Takže je otázka, zda mu to někdo nabídne.
24. 5. 2023 14:108
0 0
Já právě myslel, že je pořád zaměstnancem ŠM... Tak pak teda snad sponzoři něco pustí. plejtvak: co by mu přinesl? Já nevím, třeba by si mohl chtít zkusit zazávodit v konkurenci, která je za poslední roky ve WRC2 strašně našlapaná. V našem mistráku má konkurenci akorát ve Vaškovi Pechovi, alespoň zatím. A pro ČR je to největší událost co se rally týče za poslední dekádu... O tom, že by mohl zajet dobrý výsledek (třeba okolo 5.místa), nepochybuji.
24. 5. 2023 22:189
0 0
A což takhle spustit FFKo pro start Honzy na CER 2023 v solidním ( = konkurenceschopným) autem?
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!