2. 8. 2023 06:27 − 14978× − 8

Pačejov přichází nejen se změnou termínu

44. INVELT Rally Pačejov se v letošním roce uskuteční již 15.- 17. září.

Posun termínu do babího léta si vyžádalo uskutečnění podniku Mistrovství světa Central European Rally, který se pojede poslední říjnový víkend. Vzhledem k tomu, že většina nejen pačejovských pořadatelů bude do tohoto podniku zainteresována, musela INVELT rally Pačejov opustit tradiční podzimní termín. Polovina září slibuje teplejší počasí a delší dny. Změna termínu se však dotkla i stavby tratě. Rally musela někde ustoupit tradičním akcím, což se odrazilo zejména v délce přejezdových kilometrů.

Pořadatelé z AMK Pačejov dělají každý rok anketu napříč startovním polem, aby příští ročník lépe přizpůsobili potřebám většiny posádek. Výsledkem této ankety je například časové zkrácení nedělní etapy, která v loňském roce končila téměř za tmy. Pačejovským pořadatelům se nakonec z formálních důvodů nepodařilo zajistit povolení úplně nového úseku nedaleko Horažďovic. Soutěž se tedy odjede na tradičních úsecích, kdy dvě rychlostní zkoušky budou oproti minulému ročníku změněny. Pačejovští se snaží dělat soutěž na míru nejen posádkám, ale i divákům. Také v letošním roce budou všechna místa pro diváky dostupná zdarma. Pro ty, co si budou chtít soutěž užít s větším pohodlím, pořadatel opět připravuje Rally Fans balíčky. V pátek se všichni mohu těšit na shakedown u Velkého Boru a na večerní předstartovní šou s ohňostrojem. Zejména sobotní etapa bude divácky vděčná. Pojede se osm rychlostních zkoušek, akční divák může shlédnout celou polovinu z nich. Vyvrcholením první etapy bude RZ Muničák, která se pojede ve dvou průjezdech bezprostředně za sebou. Nedělní etapa nabídne jen čtyři rychlostní zkoušky. Bude se však jednat o kultovní čečelovickou erzetu a neméně náročnou polookruhovou RZ z Klínovic do Chrášťovic. Z jezdeckého hlediska bude druhá etapa určitě náročnější a obstará tak velké finále pačejovské rally.

44. INVELT Rally Pačejov se pojede jako PSG MČR v rally, Autoklub MČR v rally historických automobilů. Po dlouhých letech se v Pačejově nepojede rally pravidelnosti, která dostala nový formát a nelze ji už na klasických rally pořádat. Právě na pačejovských a blovických tratí tato disciplína dělala v devadesátých letech první krůčky. Je velká škoda, že se „pravidelnost“ již při „velké“ rally nemůže uskutečnit. Rally pravidelnosti nahradí soutěž Rally Legend, nebude chybět ani Pohár pořadatele pro posádky a vozidla nezařaditelné do MČR. V těchto dnech byla zveřejněna Zvláštní ustanovení a byl spuštěn přihlašovací systém. I pro tento ročník našli pačejovští pořadatelé velkou podporu ve společnosti INVELT, která zůstává v roli hlavního partnera rally. Dalším významným partnerem je tradičně Plzeňský kraj, rally významně pomáhá i obec Pačejov a město Horažďovice. Velkou měrou se na financování podniku podílí také samotné soutěžní posádky, kterých se v Pačejově každoročně sjíždí velké množství.

Komentářů celkem: 8
2. 8. 2023 08:341
0 0
Jsem zvědav, kolik jezdců z MS si přijede osahat naše tratě. Týden po Řecku, termínová kolize nehrozí. smajlík
2. 8. 2023 09:552
0 0
Můj typ je 2 týmy a 3 jezdci....
2. 8. 2023 12:573
0 0
Třeba někdo z pořadatalského týmu prozradí, jestli už je náhodou někdo z továrních týmů nekontaktoval... smajlík
2. 8. 2023 13:324
0 0
Tak ta věta i poháru pořadatelé by mohla něco napovědět.
2. 8. 2023 16:295
0 0
málo platný ani po téměř roce zvykání nepřestává běhat mráz po zádech při představě, jak hvězdy světové rally znásilňují nevinné (po)šumavské tratě smajlíksmajlík
2. 8. 2023 17:596
9 0
Původně napsal standak
Třeba někdo z pořadatalského týmu prozradí, jestli už je náhodou někdo z továrních týmů nekontaktoval... smajlík
Vzhledem k termínu i geografické poloze Pačejova blízko tratí CER by bylo trestuhodné nezkusit nalákat na start nějaké posádky z MS. Mohu prozradit, že jsme v kontaktu se všemi předními teamy WRC1 i WRC2. Nic moc bych od toho ale neočekával... Hlavně bychom neradi, aby INVELT rally Pačejov (jakožto podnik MČR), žil ve stínu podniku MS, nebo byl s podnikem MS porovnáván. Jsou to dvě naprosto odlišné rally s odlišným rozpočtem , a s odlišnými podmínkami pro pořádání. My se budeme snažit udělat kvalitní soutěž MČR a vše navíc bude bonus.
2. 8. 2023 20:377
1 0
To Wimmer: Krásně napsané, víc není potřeba dodávat.Tecka.
3. 8. 2023 12:518
0 0
jestli přijede nějaký tovární tým, MČR to zastíní, ale je to především fantastická reklama (i pro MČR), přihlásí se víc posádek, přijde víc diváků, bude se o tom všude psát, co víc si přát..
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!