16. 8. 2023 09:39 − 9353× − 7

Jan Kopecký se ve Zlíně poměří i s evropskou špičkou

Agrotec Škoda Rally Team čeká o víkendu vrchol letošní motoristické sezóny – Barum Czech Rally Zlín.

Ta je už tradičně součástí i Mistrovství Evropy, a tak se na startu sejde opravdu velmi silná konkurence.

Pro Jana Kopeckého to bude již dvacátý start na této populární soutěži. Z toho desetkrát slavil absolutní vítězství, a to ještě jeho nejlepší čas v roce 2004 s Fabií WRC se oficiálně nepočítá mezi vítězství, protože vozy WRC mohly jet tehdy jen v rámci domácího šampionátu, ne ME. Dvakrát na Barumce startoval jen jako předjezdec s prototypovými vozy Škoda, takže těch vítězství mohlo být i více. Ta statistika je neuvěřitelná i proto, že nikdo další nevybojoval na této náročné soutěži více než tři vítězství. A od roku 2015 je Jan Kopecký ve Zlíně neporažen.

Pojďme ale od historických statistik do současnosti. Jan Kopecký s Janem Hlouškem vedou pořadí českého šampionátu a na Barumce si již mohou zajistit další titul, který je hlavním cílem pro letošní sezónu. Kdo by ale nechtěl znovu porazit i celou evropskou špičku?

Celý tým se na Barum Rally pečlivě připravoval. V rámci příprav proběhl i jednodenní test vozu Škoda Rabia RS Rally2 na dvou různých úsecích. Tým znovu děkuje obcím Kounov a Černčice za možnost testovat na jejich místních tratích.

„Barumka je pro nás tradičně vrcholem domácího šampionátu a nejinak tomu je i letos,“ přiznává Jan Kopecký. „Letos se na startu objeví asi ještě silnější konkurence než v předchozích letech, což je pro nás opravdu velká výzva. Očekávám, že se tvrdě začne bojovat už na páteční speciálce v centru Zlína, kde se tradičně sejde obrovské množství fanoušků, kteří vytvoří úžasnou atmosféru. Klíčový ale bude čas už na kvalifikační zkoušce, protože podle toho se bude volit pořadí do sobotní etapy.“

Barum Czech Rally Zlín pořádá i spoustu doprovodných akcí. S Janem Kopeckým i Janem Hlouškem se tak můžete potkat už na autogramiádě v obchodním středisku Zlaté Jablko ve středu od 19:30. V pátek dopoledne se na úseku Maják pojede shakedown a kvalifikace a vše pak vypukne večer za tmy na městské zkoušce v centru Zlína. Vítěze budeme znát až v neděli večer po více než 200 ostrých kilometrech rychlostních zkoušek.

„Na Barum Czech Rally Zlín se všichni v AGROTEC Group moc těšíme,“ říká Martin Rada, ředitel AGROTEC Group. „Tento vrchol domácí rally sezóny přivedl skvělé posádky na startovní listinu. Podporujeme naše týmy a zejména jsme hrdi na účast Jana Kopeckého s Janem Hlouškem ve špičce evropského pole. Pevně věříme v úspěch na této soutěži a že posádka Agrotec Škoda Rally Teamu po;tvrdí letošní titul Mistra republiky v rally.“

„Chtěl bych do Zlína pozvat všechny fanoušky, určitě bude na co koukat. O víkendu má být příjemné letní počasí, tak nás všechny přijeďte podpořit,“ zve závěrem všechny fanoušky Jan Kopecký.

Starty v letošní sezóně se mohou uskutečnit díky těmto partnerům – AGROTEC Group, MOL, Škoda Auto, Agrofert, Preol, Ethanol Energy, GreenChem, Penam, Evromat, Franco Real Estate, Alpina, Michelin, Mol Racing Fuel, AD Technik, Sonax, Renovak a Uniprint.

Video z testu

Komentářů celkem: 7
16. 8. 2023 15:571 Upraveno 16:07
1 0
Takový malý postřeh, už jsem si toho všimnul dávno, proč ta nová Fabie při brzdění tak nepříjemně píská (brzdy), člověk se nedokáže soustředit na nic jiného. Dřívější verze to tolik nedělala - viz odkaz.. Krásně to jde slyšet z Honzova testu a pak z odkazu.. https://youtu.be/iap4ditfO6k
16. 8. 2023 16:212
2 0
zkusil bych trochu času s googlem a termíny turbo flutter, wastegate
16. 8. 2023 16:573
1 0
Mj. to tak měla i "jedničková" R5 (a brzdy to fakt nejsou smajlík )
16. 8. 2023 17:204 Upraveno 17:21
1 0
Proto se ptám, nejsem automechanik, jen z pozice diváka to není příjemné to pískání, kdyby raději měla nová Fabia lepší zvuk - než to pískání. To už předchozí evo zní lépe.. Člověk od toho nečeká Rally1 - ale i tak je zvláštní, že novější verze nezní tak dravě jako předchozí..
16. 8. 2023 17:295
0 0
Bohužiaľ s tým zvukovým prejavom na rally to bude do budúcna zdá sa už len horšie. Nová Yaris R5 tiež nemá pekný zvukový prejav.smajlíksmajlík
17. 8. 2023 07:546
1 0
Vy si zřejmě nepamatujete starý WRC kterým to turbo takhle pískalo všem.
18. 8. 2023 01:207
0 2
Původně napsal lukeska
Proto se ptám, nejsem automechanik, jen z pozice diváka to není příjemné to pískání, kdyby raději měla nová Fabia lepší zvuk - než to pískání. To už předchozí evo zní lépe.. Člověk od toho nečeká Rally1 - ale i tak je zvláštní, že novější verze nezní tak dravě jako předchozí..
Tohleto mě vždycky dostane...každýho, kdo aspoň zkoušel točit rychle tím 5. kolem v autě zajímá, jak je ta kára rychlá a takovej, či makovej zvuk má u prdele...zajímá se o to, jak se to sbírá z vinglu, jestli převody jsou poskládaný optimálně, jestli je to nedotáčivý nebo přetáčivý atd. Jistě, chápu, že každej nemůže vědět všechno, ale od skutečnýho fandy rychlejch kol bych čekal hlubší pohled na věc, než primárně řešit zvukovej projev auta zvenku. No nic, v 15ti jsem toho taky nevěděl tolik, co dneska...a nejsem si vůbec jistej, že mi to k něčemu jesmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!