24. 8. 2023 13:21 − 7463× − 6

Jan Kopecký s Janem Hlouškem na Barumce opět úspěšní

Posádka Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký – Jan Hloušek veze z náročné Barum Czech Rally Zlín titul v Mistrovství ČR v rally.

Barum Czech Rally Zlín se tradičně jede v rámci Mistrovství Evropy, a tak byla startovní listina obohacena o mnoho výborných zahraničních jezdců usilujících o body do evropského šampionátu. Jan Kopecký ale také patřil k favoritům.

O silné a vyrovnané konkurenci svědčil už začátek soutěže, kdy se během úvodních pěti rychlostních zkoušek ve vedení vystřídalo pět různých posádek. Až pak, na náročné a dlouhé rychlostní zkoušce Troják, se pole začalo trhat.

„Jelo se strašně rychle hned od začátku soutěže,“ přiznává Jan Kopecký. „Velmi se mně líbila nová rychlostní zkouška Kateřinice. Přitom právě na ní jsme měli v každém průjezdu jednu krizovou situaci, naštěstí bez následků. Shodou okolností to byla stejná místa, kde chyboval i Erik Cais, jen v opačných průjezdech.“ A právě defekt v té době vedoucího Erika Caise vynesl do vedení znovu Jana Kopeckého. Ten tak dokončil sobotní etapu na prvním místě s náskokem 14,9 sekund na maďarského jezdce Miklóse Csómose.

Nedělní etapa ale byla neméně náročná, když na posádky čekaly tradiční, ale pozměněné rychlostní zkoušky Semetín, Pindula a Halenkovice. „Zvláště na uklouzaných lesních částech Pinduly jsme zvolili opatrnější tempo, abychom se vyvarovali chyb a hlídali si odstup od Miklóse.“ Tato taktika se posádce Agrotec Škoda Rally Teamu vyplatila, protože si náskok udržela až do cíle soutěže a po roce si znovu připsala další vítězství v rámci Mistrovství Evropy. Na Barum Rally již celkově jedenácté.

„Chtěl bych poděkovat celému týmu za přípravu na Barum Rally. Vyplatil se nám test před soutěží, během kterého se nám podařilo naší Škodu Fabii RS Rally2 skvěle nastavit na specifické tratě v okolí Zlína. I díky velmi horkému počasí byla letos Barumka velmi náročná. Ze Zlína odjíždíme velmi unaveni, ale spokojeni. Poděkovat chci i fanouškům, kterých se do Zlína sjelo opravdu velké množství.“

„Velká gratulace a poděkování od AGROTEC Group. Opět skvělý výkon posádky Jan Kopecký a Jan Hloušek našeho Agrotec Škoda Rally Teamu. Obhajoba vítězství na Barum Rally a také získání dalšího mistrovského titulu jenom potvrdila naše rozhodnutí podpory a realizace tohoto týmu. Je to skvělá prezentace našeho brandu i zaujetí nás všech v AGROTEC Group,“ dodává Martin Rada, generální ředitel AGROTEC Group.

Starty v letošní sezóně se mohou uskutečnit díky těmto partnerům – AGROTEC Group, MOL, Škoda Auto, Agrofert, Preol, Ethanol Energy, GreenChem, Penam, Evromat, Franco Real Estate, Alpina, Michelin, Mol Racing Fuel, AD Technik, Sonax, Renovak a Uniprint.

Komentářů celkem: 6
24. 8. 2023 15:501
2 1
Honzo, pro mě jsi největší česká legenda, co dokázala neskutečně mnoho u nás, v Evropě a celém světě, všechna čest za tvůj přístup sportovce, profesorskou jízdu a jiné. A občasná peprná slova na tiskovce? Tím bych se vůbec nezabýval, nikdo nevíme, jaké zažíváš tlaky, nejsme dokonalé stroje - ale chybující lidé. Doufám, že tě uvidíme minimálně celý příští rok závodit. Nechápu ty žvásty na tvoji osobu, neustálé osočování, nemusíš nikomu nic dokazovat, roky to dokazuješ na trati výsledkama. smajlík smajlík A všichni ti čestní moralisti jsou k smíchu. Modelová situace - přijde zamnou Škoda Motorsport (ŠM) nebo Andrej Babiš (AB), zaplatí mi sezónu/y, budu moci závodit, dělat pro drtivou většinu rally fandů "práci"koníček snů atd. A já jim řeknu, milá ŠM/AB, nenávidím koncern/Vás AB, nechci nic, mám svoji čest, raději nebudu jezdit.. Bože, to jsou takové s*ačky. Opravdu bych rád viděl všechny ty čestné + zapřísáhle hatery ŠM/AB, kdyby od nich někdo přišel a dostal nabídku jezdit/mít kariéru jako Jan Kopecký. Tím samozřejmě ani v nejmenším nesnižuji Honzův jezdecký um/talent, tovární auta tituly sama nevyhrají..
24. 8. 2023 16:572
2 1
Gratulace k 11 vítězství na Barum rally.Neveril jsem ti po té Bohemce ,ale překvapil si mě.Uzivej 11 vítězství.P.S.A vůbec nepřemýšlej o tom že by jsi končil.
24. 8. 2023 21:203
0 1
Taky gratuluji k vitevstvi, jsi top jezdec, az skončíš, tak koncim s rally, nebo mně úplně serou fanoušci pecha,ta nenávist vůči tobě, je už přez čáru od nich
24. 8. 2023 21:424
1 6
A opačně už ti to nevadí?Sám si debil a zamindrákovaný.
25. 8. 2023 07:545
1 1
Tak se potvrdilo, že vypláchla jsou i na straně Kopeckého. Myslím, že oba tábory si nemají co vyčítat. Už je to trapné.smajlík
25. 8. 2023 09:096
1 0
To kolac12: Proč trapné? Každý má svého koně a fandí mu.Prece si nebudou jako soupeři skákat kolem ramen.Vubec s tím nemám problém.A že už je to někdy za hranou,i to k tomu patří.Doba je taková že silnější pes miluje.Moc bych to nedramatizoval...
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!