30. 8. 2023 06:35 − 3630× − 0

Štěstí v neštěstí, nakonec čtvrtí

Posádka Slavíková – Slavík dokončili náročnou Barum Czech Rally Zlín na čtvrtém místě ve třídě a na Pačejově budou bojovat o titul ve třídě RN6.

Barumka je ikonickou rally s krásnými tratěmi. Každý rally jezdec ji chce zažít a start na ní je závodnickým svátkem, je to tak i pro naši posádku. I když neodstartovali do ikonické Barum rally Zlín dobře, respektive vůbec, nakonec soutěž pro posádku skončila příjemným výsledkem. Smůla je potkala hned na stratu městské rychlostní zkoušky, kde je vytrestal vyzkratovaný odpojovač a byli nuceni odstoupit. Závadu do rána odstranili a na startu sobotních rychlostních zkoušek stáli již v plné síle. ,,Strašně nás to mrzelo. Odstupovat na první rychlostní zkoušce není nic příjemného a já se tak moc těšila na atmosféru zlínského autobusáku, o které vždy všichni vypráví.“ Sobotní rychlostní zkoušky probíhaly již bez problému. Z posledního místa s přiděleným časem v průběhu dne posádka propracovala na místo čtvrté. V neděli ráno se podařil posun na třetí místo, bohužel posádku postihla další nepříjemnost. Štěstí v neštěstí přinesla . ,,V první části Halenkovic jsme přijížděli do levého odbočení, ve kterém byla díra a výsledkem byla právě prasklá poloosa. Chvíli jsme si mysleli, že je konec, ale po pár metrech se zamkl diferenciál a pokračovalo se. Měli jsme to štěstí, že jsme byli schopni dojet jen na krátkou poloosu až do servisu. Ovšem stálo nás to spoustu drahocenného času, který jsme za sobotu na soupeře stáhli.“ shrnula Eliška.

Do posledních nedělních zkoušek startovala posádka opět z posledního místa, což trochu pochroumalo nabitý optimismus, ale i to jsou závody. Odhodlání vybojovat zpět alespoň jednu příčku a dokončit závod na čtvrtém místě ve třídě, vyšlo a Slavíková – Slavík se mohli radovat. Radovali se hlavně z dílčích výsledků rychlostních zkoušek, například druhé místo na Trojáku, třetí na Pindule a mnohých dalších. ,,Musím říct, že i přes veškerou smůlu, která nás potkala jsem velmi ráda, že jsme Barum rally dokončili. Náročnost tratí byla opravdu téměř srovnatelná s maturitou (smích), ale každý metr jsme si náramně užili“ doplňuje Eliška.

,,Pro mě byl nejsilnějším zážitkem druhý průjezd Slušovické RZty, kde pro nás moderátor Miroslav Vebr připravil nezapomenutelný okamžik. Vybídl všechny přítomné diváky ke skandování, ti naběhli k trati a neskutečně nás hnali dopředu. Ještě následujících pět set metrů jsem měl slzy v očích.“ uzavřel Honza. Posledním závodem letošní sezóny bude rally Pačejov, kde se posádka popere o titul mistrů ČR ve třídě RN6. Na závěr bychom rádi poděkovali všem fanouškům, kteří u tratí neskutečné fandili a podporovali nás. Velký dík patří i našemu týmu, mamince Petře, sestře Anežce a klukům Jirákovým a Honzovi, bez kterých by to nešlo.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!