2. 4. 2024 11:10 − 2298× − 2

Angažmá MOLu v rally bude pokračovat i v této sezoně

Rozhovor s Martinem Pavlíčkem, ředitelem korporátní komunikace společnosti MOL.

MOL se stal za poslední roky důležitým hráčem na českém trhu. Jak jste spokojeni s rozvojem značky na českém trhu?

Společnost MOL Česká republika se stala od roku 2016, kdy vstoupila na tuzemský trh druhou největší sítí čerpacích stanic v České republice. Rozvoj nicméně stále běží, naše cíle jsou dál. Stále monitorujeme aktuální situaci a trh a snažíme se orientovat na nové příležitosti i s ohledem na dlouhodobou strategii skupiny MOL.

Kolik má MOL v ČR stanic?

Mol má aktuálně 304 čerpacích stanic a letos se chystají další dvě k otevření.

Co považujete za největší úspěch MOLu na českém trhu?

Jako největší úspěch vnímáme rozšíření a výsledky velkoobchodních aktivit a zabezpečení vysoké míry stability dodávek pro naše partnery. Dále rozvoj konceptu Fresh Corner, přechod na novou generaci věrnostního programu MOL Move, ve kterém se podařilo oslovit téměř půl milionu aktivních uživatelů a samozřejmě i spolupráci s lokálními hráči jak na vývoji produktů, tak i sítě čerpacích stanic.

Chystáte pro běžné spotřebitele v nejbližší době nějaké novinky?

Již druhým rokem budeme zákazníkům na čerpacích stanicích poskytovat závodní palivo MOL Racing Fuel 102+ přímo ze stojanu. Toto unikátní palivo takto poskytujeme jediní, dosud bylo možné si je objednat pouze v barelu. Další novinkou tohoto roku je prodej paliva s typovým označením E5. Jedná se o prémiový benzín MOL EVO Plus, který jako jediný produkt s touto specifikací dodáváme zákazníkům v Čechách na čerpacích stanicích. Chystáme také rozšíření sítě o dvě čerpací stanice na severní Moravě.

MOL se v posledních letech etabloval také jako důležitý partner v dodávkách paliv a maziv pro motorsport. Jaké jsou hlavní produkty MOL pro motorsport?

Aktuálně je nejvyšší řadou v oblasti závodních benzínů produkt MOL Racing Fuel Hi5, ke sportovním účelům nabízíme také benzín MOL Racing Fuel 102+. U olejů se jedná o speciální motorový olej MOL Dynamic Racing PRO, který byl vyvinut za přispění týmu Vančík Motorsport. S tímto týmem chystáme i vývoj dalších produktů segmentu oleje a maziva pro závodní vozy.

Je nějaká vazba mezi sportovními palivy a mazivy a běžnými palivy a mazivy nebo jsou to dvě oddělené větve vývoje?

Motorsport je samozřejmě nejen tvrdým kolbištěm, ale i laboratoří. Kdo zde uspěje, může prohlásit, že dokázal technologicky obstát v extrémně silné konkurenci a zároveň může využít získané poznatky při vývoji a výrobě běžných produktů. Nejinak je tomu i v našem případě vývoje paliv pro motorsport. Maziva jsou vyvíjena ze stejného základu jako oleje, které jsou běžně k dostání v obchodech, ale liší se v přísadách a složení pro extrémní podmínky automobilových závodů.

Kde se paliva a maziva pro motorsport vyrábějí?

Benzíny pro motorsport jsou vyráběny společností MOL Racing Ltd. výhradně v rafinérii v maďarské Százhalombattě. Tato rafinerie se svým logistickým, technologickým a laboratorním zázemím nabízí ty nejlepší předpoklady pro vývoj a precizní výrobu produktů, u kterých je vyžadována nejen vysoká technologická vyspělost, ale i stálost kvality. Maziva se vyrábí ve výrobním závodě MOL-Lub v Maďarsku, kde se finalizují a míchají s přísadami. Základ olejů pochází z rafinérií MOL v Százhalombattě.

V loňském roce obsadili jezdci spolupracující s MOL první a druhé místo v mistrovství ČR. Jak hodnotíte tento výsledek?

Jednoznačně skvěle. Oba závodní týmy podporujeme již delší dobou a jsme nadšeni takovými výsledky, které nejsou náhodou, ale výsledkem tvrdé práce a dlouhodobým stabilním úsilím. Spolupracuje s námi ale i řada dalších jezdců a týmů ve startovním poli české rally, v jejichž motorech kolují naše paliva či oleje. I to je spolupráce, na kterou jsme náležitě hrdí.

Chcete v podpoře rally pokračovat i v roce 2024?

Ano, samozřejmě, jak v podpoře týmů Vančík Motorsport a Motorsport Kopecký, tak i v podpoře fanouškovské zóny na jednotlivých podnicích MČR. Fanoušci se mohou těšit na větší propojení s oběma týmy i zábavné odreagování a na produkty FreshCorner. Samozřejmě budeme i nadále fungovat i jako technologičtí partneři a dodavatelé řady dalších týmů, protože to je to, co naše angažmá v motorsportu činí autentickým.

Chcete se angažovat i v jiných motoristických disciplínách?

MOL ČR se již v jiným motoristických disciplínách angažuje, podporujeme tým nadějných moto pilotek silničních speciálů a dodáváme řadě profesionálních i poloprofesionálních týmů napříč motorsportem závodní palivo.

Komentářů celkem: 2
2. 4. 2024 20:58
0 0
A proč to v Olomócu před Valaškou nemají, ani v Brně , ani v barelu. Co mám do Babičky (viz foto nahoře) nalit? Vervu? Tři dny se musiš registrovat, aby sis koupil benzin. Divná doba....
3. 4. 2024 07:22
0 0
Konšel:tady píšou ,že budeš muset s kanystrem k pumpěsmajlík.Již druhým rokem budeme zákazníkům na čerpacích stanicích poskytovat závodní palivo MOL Racing Fuel 102+ přímo ze stojanu.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!