5. 5. 2004 00:00 − 2254× − 0

Bramborová medaile z česko-slovenského pomezí

Teprve druhý start své kariéry na soutěži Mezinárodního mistrovství České republiky absolvoval při Rally Matador Tatry Valašské rally zlínský pilot David Smetana.

Maxi Cars – Tisková informace 2/2004


foto: František Dušek

Teprve druhý start své kariéry na soutěži Mezinárodního mistrovství České republiky absolvoval při Rally Matador Tatry Valašské rally zlínský pilot David Smetana. Za volantem Škody Fabia 1,4 z dílen WR Motorsport mu v púchovském cíli patřila nevděčná čtvrtá příčka v hodnocení třídy N1.

Proti pouhé čtveřici vozů nejslabší třídy na Šumavě se sešla v Púchově mnohem pestřejší konkurence (10 aut), kterou z větší části reprezentovaly slovenské posádky. Za volant jedné ze slovenských pohárových fabií usedl i zkušený český pilot Marcel Tuček, čtveřici českých jezdců na startu doplnili Vodička a Ševeček.


foto: František Dušek

Jak se ale ukázalo na technické přejímce, slovenské „pohárovky“ obsahují úpravy odporující homologaci pro vozy skupiny N, přesto k jejich přeřazení mezi „áčka“ nedošlo. Jejich časy tak byly od úvodních kilometrů na hony vzdáleny fabii posádky David Smetana – Tomáš Plachý, zlínská dvojice tak vstoupila do soutěže osmým časem.

Rychlý výpadek vsetínského Ševečka a defekt Roberta Vodičky na RZ5 posunul Smetanu už na pátou příčku třídy, kde také zakončil první etapu. „Technické tratě na Valašsku pro mě byly opět něčím novým v mé krátké kariéře. Zejména z Rajnochovic jsem měl pořádný respekt, stejně jako z uskákaných pasáží vložky Kramolišov – Vesník. K mé smůle jsem rajnochovický test absolvoval pouze volným průjezdem, stejně jako třetí průjezd Vesníku. Ten jsem si skutečně chtěl zajet, neboť při druhém kole nám prasklo uchycení zadního tlumiče a výsledkem byla obrovská ztráta,“ řekl k sobotní části Smetana. Do púchovské sekce nastupovala zlínská posádka s cílem soutěž dokončit, neboť mezi dvojicemi před nimi, tak za jejich zády byly velké rozdíly. Díky havárii Slováka Polláka se nakonec Smetana s Plachým posunuli na čtvrtou příčku klasifikace třídy, na níž také přejeli cílovou rampu v Púchově.

„Celkově jsem byl průběhem soutěže trochu zklamán. Vše začalo technickou přejímkou, pokračovalo rušením vložek a vyvrcholilo nesmyslně rychlými púchovskými vložkami. Podobné úseky jsou na sprintech v Česku terčem kritiky, tady to zřejmě nikomu nevadilo. Budu potěšen, pokud se nebudu muset v příštím roce na Slovensko vracet,“ zakončil hodnocení rally šestadvacetiletý jezdec.

Dalším startem Davida Smetany bude brněnská Autotec rally, na startu by následně neměl chybět ani při Seat rally v Českém Krumlově. I zde se má na co těšit, o pověstných Malontech už toho hodně slyšel.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!