ROK 2004 BUDE VE ZNAMENÍ VÝVOJE

Dosavadní vedoucí týmu Škoda Motorsport Pavel Janeba opouští svou funkci a odchází ze společnosti Škoda Auto.

· Škoda Motorsport absolvuje vybrané soutěže MS
· Hlavní prioritou bude intenzivní vývoj Fabie WRC
· Pavel Janeba odchází z funkce vedoucího týmu

Dosavadní vedoucí týmu Škoda Motorsport Pavel Janeba opouští svou funkci a odchází ze společnosti Škoda Auto. Obě strany se dohodly na ukončení dlouholeté spolupráce k 31. 12. 2003.

Pavel Janeba byl vedoucím týmu Škoda Motorsport od roku 1990 a v posledních letech byl zodpovědný za uvedení vozů Škoda Octavia WRC a Škoda Fabia WRC do elitní kategorie mistrovství světa. Škoda Auto počítá s další externí spoluprací.

„Cítím osobní zodpovědnost za náběh Fabie WRC. Zatím jsme nedosáhli takových výsledků, které se očekávaly. Rozhodl jsem se proto odejít. Týmu přeji hodně úspěchů a všechno nejlepší do další práce,“ konstatoval Pavel Janeba.

V roce 2004 bude hlavní prioritou týmu Škoda Motorsport intenzivní vývoj Fabie WRC, která byla představena na březnovém autosalonu v Ženevě a posléze v rámci testování nasazena do šampionátu.

Tým v příštím roce absolvuje vybrané soutěže mistrovství světa, první start je předběžně plánován na Rallye Akropolis (4. – 6. června 2004). Vývoji a testování Fabie WRC bude přizpůsoben program týmu Škoda Motorsport i v dalším průběhu sezony 2004.

Toni Gardemeister má před sebou již třetí sezonu v barvách mladoboleslavského týmu, druhý jezdec na místo Didiera Auriola bude vybrán později. „S ohledem na priority pro rok 2004 jsme s Didierem uzavřeli džentlmenskou dohodu. Jeho přínos v letošní sezoně byl cenný. Naše vztahy zůstávají velmi přátelské,“ konstatoval šéf technického vývoje Škoda Auto Harald Ludanek, do jehož kompetence motorsport patří.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!