16. 3. 2007 00:00 − 2218× − 0

Dubnová Agrotec Iveco rally 2007 a divácká místa

3. Agrotec Iveco rally 2007 ve dnech 20. a 21. dubna bude součástí nově vypsaného šestidílného šampionátu mistrovství republiky.

3. Agrotec Iveco rally 2007 ve dnech 20. a 21. dubna bude součástí nově vypsaného šestidílného šampionátu mistrovství republiky. Nejdříve je na programu páteční noční sekce, na kterou naváže sobotní etapa a erzety nejen mezi vinicemi. Pořadatelé připravili i několik diváckých míst, jejichž popis dnes přinášíme.

Divácká místa Agrotec Iveco Rally 2007 budou značena písmeny od A do L. Bude jich tedy celkem 12 Na každé rychlostní zkoušce jsou nejméně dvě divácká místa a na jedné z RZ je takových míst ke sledování dokonce pět.

Na rychlostních zkouškách se v průběhu pátku a soboty můžete setkat s následujícími diváckými místy.

RZ 1 – A a B.
RZ 2, 4, 7 – C a D.
RZ 3, 6, 9 – E, F a G.
RZ 5, 8, 10 – H, I, J, K a L.

Servisní areál – SA.

Mapa diváckých míst pro oba dny i s potřebnými přejezdy a s vyznačením míst se zákazem zastavení bude umístěna na stránkách www.agrotecautoklub.cz. Programy soutěže s mapkami i veškerými informacemi pak budou těsně před termínem jejího konání a v době konání k dispozici na benzínových pumpách na Hustopečsku a na obvyklých místech.

„Značení odboček k jednotlivým místům bude provedeno šipkami, které budou vycházet ze silnice č. 425 Brno – Břeclav v úseku mezi Velkými Němčicemi a odbočkou na Velké Pavlovice. Tato komunikace je přirozenou páteřní komunikací přesunů mezi jednotlivými diváckými místy. Diváky prosím, aby při přejezdech používali výhradně vyznačené trasy a nepokoušeli se vyhledávat různé zkratky polními nebo lesními cestami,“ podotýká Rudolf Kouřil, ředitel soutěže.

RZ 1
Divácké místo A – se nachází v obci Kurdějov na její návsi.
Popis při pohledu z vozidla:
200 m po široké cestě, pravá zatáčka okolo domu do úzka a 50 metrů silné brzdy. Odbočení vlevo na úzký můstek a za ním opět vlevo na široko. Po 80 metrech retardér levá – pravá a odjezd do kopce.
Popis výhledu z místa:
Jsou určeny tři divácké sektory, z každého je jiný pohled.

Divácké místo B – se nachází nad obcí Hustopeče na hlavní silnici. Popis výhledu:
Popis při pohledu z vozidla:
150 metrů do kopce, horizont přes levou a brzda do vazby levá – pravá vlásenka s kopce. 50 metrů a brzda v levé odbočení vpravo do úzka.
Popis výhledu z místa:
Vozidla vyjíždí z pravé zatáčky, brzdí a v levé zatáčce odbočují prudce vpravo na úzkou místní komunikaci.

RZ 2, 4, 7
Divácké místo C – se nachází v Hustopečích, na silnici směrem na Mikulov.
Popis při pohledu z vozidla:
Po sjezdu s mírného technického klesání následuje brždění na úzkém asfaltu, levá na široký asfalt a po 120 metrech pravá široká do levé úzké.
Popis výhledu z místa:
Vozidlo je nejdříve vidět na velkoplošné obrazovce. Záběr je z vracáku 700 metrů zpět po trati. Následně vyjede z levé strany mezi garážemi na široko, pokračuje směrem od diváků a odbočí z hlavní silnice vpravo. Za odbočením je měřen mezičas, který bude přenášen na obrazovku.
Divácké místo D – se nachází v obci Starovice
Popis při pohledu z vozidla:
Z těžké pravé následuje vazba rychlá levá pravá v mírném klesání na úzkém a dobrždění do levé na křižovatce s odjezdem do mírného stoupání.
Popis výhledu z místa:
Vozidla přijíždí zleva, jsou vidět v klesání od těžké pravé. Po dobrždění odbočují vlevo a odjíždí směrem od diváků.

Další divácká místa si představíme příště, tedy zhruba za týden. Do startu 3. Agrotec Iveco Rally 2007 zbývá nyní ještě více než měsíc.

V seznamu přihlášených k dnešnímu dni již je obhájce prvenství a ostatně i mistr sprintů Josef Semerád a také jeho vloni největší soupeř Vladimír Barvík, který vloni zazářil i právě na hustopečské soutěži a celkově ve sprintech skončil stříbrný. Oba pojedou s lancery EVO IX. Z dalších jezdů je možné jmenovat Jaromíra Tomaštíka se Subaru Impreza, jehož tým nasazuje ještě druhý podobný vůz s Davidem Spisarem za volantem. Přihlášena je také trojice historických vozů Opel Kadet coupe, které obvykle kralují klasifikaci veteránů.

Domácí Martin Rada ( Alfa Romeo 147 ) pak již má jistého soupeře ve třídě N3 v podobně Jana Vaňáče a jeho Peugeotu 206 RC. Hustopečská soutěž má také prvního zahraničního účastníka, kterým je Johann Drápela z Rakouska, startující ovšem na voze Škoda Felicia.

Celá trať má plánovanou délku 273,78 km, z toho 10 RZ měří 125,31 km. Trať se oproti loňsku změnila přibližně ze 70%, přičemž vyřazeny byly zejména její nejrychlejší a také některé šotolinové pasáže.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!