Rally Vysočina vč. videa z krizovky na RZ 6

Tisková zpráva Pegas Rally Teamu z Rally Vysočina vč. videa z krizovky na RZ 6.

Vysočina pro nás začala pátečním tréninkem, který se odjel na suché trati. Až později odpoledne se počasí rozhodlo, že nám náš první start s Fabií Kit Car pěkně zkomplikuje.Vzhledem k našemu testování auta na suchu a jeho nastavení, jsme při ranním startu ze servisní zóny tušili závody plné nesnází a překvapení. Zvolené mokré pneumatiky se ukázaly dobrou volbou, avšak podvozek se v těchto specifických deštivých podmínkách nechoval tak, jak bychom potřebovali. Již v prvních průjezdech RZ nás při prudkém brždění předbíhala záď, což jsme vyřešili až v servisu v polovině závodu.


Foto: František Dušek

Na RZ 4 došlo také na první ze dvou krizovek, ve které jsme vinou vyšší nájezdové rychlosti a následnému probrždění zatáčky přes kaluž ztratili necelé 2 minuty času. V té chvíli nás přepadala mírná skepse z brodění po trati, což umocňoval malý plavecký bazén i se saunou uvnitř auta. Druhá krizovka proběhla v podobné režii na RZ 6.


Foto: František Dušek

Tato je také zdařile zdokumentována poblíž stojícími fanoušky z Rallysportu Příluky. Přesto jsme do cíle přijeli s nepoškozeným autem a třetí místo je pro nás v těchto podmínkách odměnou. Tuto soutěž jsme tedy pojali jako řádné osahání a seznámení se s vozem Škoda Fabia Kit Car na zajímavé trati. Závěrem bychom chtěli poděkovat za podporu nově příchozímu partnerovi do našeho týmu, motoristickému serveru www.auto.cz, taktéž našim dlouhodobým partnerům CNC INTERSERVICE ZLÍN a Z Studio, a dalším našim sponzorům.

Další soutěží posádky Milan Kneifel – Radim Strnad bude Valašská Rally. Více informací se dozvíte na www.spurtzlin.com

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!