22. 4. 2007 00:00 − 2284× − 4

eWRC video – Agrotec Iveco Rally Hustopeče

Na Matadorce jsme spojili síly s kolegou Tomášem Nesrovnalem a z Rally Hustopeče vám představíme video sestřihy dva.

Po krátké přestávce vám opět představuji Mravenczův video sestřih z Rally Hustopeče. Na Matadorce jsme spojili síly s kolegou VFT – Tomášem Nesrovnalem a z Rally Hustopeče vám představíme video sestřihy dva.

Agrotec Iveco Rally Hustopeče 2007 se jela za velmi slunečného počasí, což velmi nelibě nese má značně připlešatělá lebka. Měl jsem možnost si trať soutěže dopředu projet a vybrat zajímavá a současně dostupná místa pro natáčení. Bohužel musím poznamenat, že dle mého názoru byly tratě o poznání méně atraktivní a zajímavé v porovnání s loňským ročníkem. Některé úseky bych dokonce označil jako nešťastně zvolené. Letištní úseky byly někde doplněny povrchem připomínající skládku suti, což nepovažuji za ideální kombinaci. Možná to bylo mým výběrem míst, ale nikde jsem nenašel nějaký stánek s klobáskami, či jiné občerstvovadlo. Dokonale vyjedený bufet v servisu krátce po poledni dílo zkázy dokonal.

Nemohu si odpustit ještě jednu drobnou výtku k pořadatelům. Chápu, že bezpečnost na rally je to prvotní a hlavní. Bohužel tak necitlivě vymezené prostory pro diváky jsem naposledy viděl na Rally Deutschland v MS. Rally je zajímavá i tím pověstným kontaktem s projíždějícími vozy, prachem, řevem aut a to bohužel divák 50 a více metrů od rychlostní zkoušky nemá šanci zaznamenat. Nemám zrovna na mysli dostatečné únikové zóny, či vymezení dostatečného bezpečného prostoru. Na mnoha diváckých místech však bylo vypáskování podle mě dovedeno do extrému a dost možná mnoho diváků odradilo.

Abych ale jen nekritizoval. Celkově považuji Agrotec Iveco Rally Hustopeče 2007 za velmi povedenou a bezproblémovou rally. Pěkný servisní areál i vstřícní pořadatelé ze kterých čiší snaha udělat co nejlepší rally. K dokonalosti podle mě chyběly jen trochu techničtější RZ a rozmysl při vymezování prostorů pro diváky. Věřím, že pokud pořadatelé vydrží v nakročeném tempu kvalitní soutěže, bude příští rok patřit Hustopečská soutěž k tomu nejlepšímu v ČR.

eWRC video – Agrotec Iveco Rally Hustopeče 2007

Komentářů celkem: 4
22. 4. 2007 15:18
0 0
Moooc pěkný video.smajlík
22. 4. 2007 17:50
0 0
Nějaká jetá páska, ne? smajlík)
22. 4. 2007 20:21
0 0
Jetá není páska, ale kamera smajlík Když by jste někdo věděl o nějakém sponorovi, který by měl zájem "sponzorovat" novou kameru, tak řekněte. Tahle zjevně dosluhuje :-(
siminek
23. 4. 2007 13:04
0 0
udělej to jako já, já sem tam natočím nějakou svatbu za 3000 korun a potom to vložím do nákupu nové techniky. A tu starší nechám na prach a déšť.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!