24. 6. 2004 00:00 − 2307× − 0

David Komárek po Brně a před Kopnou.

David Komárek v Brně jen kousek od absolutního triumfu. A nyní Kopná.

David Komárek i jeho otec Josef s jejich lancery proháněli o víkendu placky Krámského i Beneše i formulové vozy dalších nejrychlejších Čechů při závodě do vrchu Vzhůru Farinovou zatáčkou v Brně. V neděli na mokré trati chyběla Davidovi k absolutnímu triumfu jen sekunda a půl, ale ve skupině M vybojovali po oba dny zlato i stříbro. O nadcházejícím víkendu pak David vymění vrchařský lancer za soutěžní vůz a bude závodit na rychlostních zkouškách v okolí Slušovic.

Do jihomoravské metropole přijela většina zástupců české jezdecké špičky, i když celkově byla účast poněkud slabší než v minulých letech, či při jiných závodech. A to se týkalo i absolutního pořadí skupiny M. Zde tedy při neúčasti Tomáše Vavřince s Lancií Delta Integralle, či pořádajícího Jana Vonky s Porsche 911 GT3 RS, bylo vítězství povinností. David měl menší problém jen při druhém sobotním tréninku, když v zatáčce u lomu pár desítek metrů před cílem zhruba dvoukilometrového závodu urazil kolo, ale vše se do hlavního závodu zvládlo včas opravit. „To se může stát komukoliv. Nakopla mne guma v zatáčce a šel jsem do svodidel,“ poznamenal David. Jednalo se ale o „maličkost“ a mechanici, včetně Zdeňka Roupce, Davidova navigátora při soutěžích, během pár desítek minut opravu zvládli.

Dalším problémem ale bylo počasí. Do druhé sobotní jízdy, před kterou na části trati zapršelo, oba červené lancery vyrazily na slickách, jelikož na startu bylo sucho, ale výkon kolem 530 koní nebylo možné na mokré vozovce využít a přenést. Oba piloti navíc raději zvolili jízdu na jistotu, než zbytečné divočení na kluzké vozovce. Vozy tak skončily za sebou na absolutně pátém a šestém místě a jako nejrychlejší ve skupině M i mezi plechovými auty vůbec.

V neděli, kdy byl na řadě druhý brněnský závod, pršelo téměř celý den a to bylo příslibem pro posun v absolutním pořadí. Na správných, tedy na mokrých pneumatikách, jely oba lancery skvěle a rychlejší byl nakonec pouze Miloš Beneš s lehkou a velmi výkonnou plackou Luchini P3 96M, který vyhrál oba víkendové závody. David za ním zaostal v součtu obou jízd pouze o 1,64 sec a dojel si pro absolutní stříbrnou medaili. Josef Komárek přidal absolutně třetí místo.

„Mokro nám vždy hrálo do karet. Trakce čtyřkolek na tomto povrchu je bezkonkurenční,“ dodává s úsměvem David Komárek, dvojnásobný úřadující mistr republiky v závodech do vrchu a sprintrallye. Na delší povídání ale neměl čas, protože další start se rychle blíží a v těchto chvílích již trénuje na „Kopnou“.

„Totálně nestíhám ani číst poštu, teď jsme dodělali nový motor do Áčka, od rána ho budeme ladit a hned jedeme na Kopnou. Mezitím stavíme jedno nové auto na okruhy (pro zákazníka), takže práce máme opravdu dost,“ doplnil ještě v úterý ráno.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!