Marcela Tučka čeká další premiéra s yarisem

Prioritní jezdec české FAS pojede s vozem Toyota Yaris 1.3 plzeňského týmu Klub Fox Racing třetí díl šampionátu Rallyespint Kopná.

Marcela Tučka čeká další premiérový start v českém mistrovství v rallyesprintech. Prioritní jezdec české Federace automobilového sportu pojede s vozem Toyota Yaris 1.3 plzeňského týmu Klub Fox Racing třetí díl šampionátu Rallyespint Kopná. Na startu tady bude poprvé v kariéře.

Ostřílený soutěžák zná ale Zlínsko, kde se podnik odehraje v sobotu 26. června, jako své boty. Má totiž za sebou bezpočet startů ve slavné Barum rallye či Valašské rallye, které se v okolí Zlína každoročně konají.

„Rallyespint Kopná jsem sice ještě nikdy nejel, ale předpokládám, že tratě rychlostních zkoušek budou složené z úseků, na kterých se v minulosti jela Barumka nebo Valaška. Tedy úzké cesty s poněkud rozbitým asfaltem, samá zatáčka, horizont a okolo cest vysoká tráva. Jak jsem od jezdců zaslechl, prý jsou to části erzet Kašava nebo Držková. Prostě hodně obtížná trať, samá záludnost. A to mám rád,“ uvedl Marcel Tuček. Domažlického pilota bude navigovat tradiční spolujezdec Václav Tesař.

Tuček se pomalu ale jistě stává specialistou na nejmenší objemovou třídu N1. Za volantem yarisu si letos v Česku vyzkoušel všechna místa na stupních vítězů. Minulý týden absolvoval rallye ve slovenských Košicích, kde vyhrál „en jedničky“. Pro změnu s fabií.

„Na Kopné bych si rád vítězství zopakoval. Podmínky tady budou podobné tomu, co jsme zažili v květnu Českém Krumlově. A tam jsme vyhráli. Z Košic jsem rozjetý, ale také trochu unavený. Ovšem z toho se vyspím a půjdu po výhře. Ve druhém letošním sprintu v Brně nám utekla v poslední erzetě. Teď si na to dám pozor. Každopádně se těším, až se do Slušovic vydám,“ uvažoval Tuček.

Domažlický pilot měl celý týden napilno, a to jak při podnikání, tak za volantem soutěžní Toyoty Yaris. Nejvíce práce měl ve středu, kdy proháněl yarise po mosteckém autodromu před televizními kamerami.

„Točili jsme srovnávací test mezi sériovým yarisem a naším soutěžním provedením. Nebyla to sice žádná dřina, ale času to zabralo hodně. Jezdili jsme jak po okruhu, tak po pomocných komunikacích autodromu. Výsledek uvidíme v televizi,“ vysvětlil jezdec.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!