Kresta zpět ve voze Škoda

Také do Německé rallye (20. – 22. srpna) nasadí tým Škoda Motorsport tři tovární vozy Fabia WRC.

Také do Německé rallye (20. – 22. srpna) nasadí tým Škoda Motorsport tři tovární vozy Fabia WRC. Tím, kdo se připojí ke stabilní dvojici jezdců, Toni Gardemeister a Armin Schwarz, bude český pilot Roman Kresta. Po oznámení nominace Janiho Paasonena pro Finskou rallye je Kresta již druhým jezdcem, jehož znalosti místních tratí využije tým Škoda Motorsport při rozšířeném testovacím a vývojovém programu Fabie WRC v sezóně 2004. Roman byl členem týmu v letech 2001 a 2002, ale za volant Fabie WRC usedne v soutěži mistrovství světa poprvé. Po Janu Kopeckém, který bude startovat s plnou tovární podporou při Bohemia rallye (10. – 11. července), bude Kresta druhým českým jezdcem, který bude za tým startovat.

Roman Kresta: "Ze startu na Německé rallye za tovární tým Škoda Motorsport mám velikou radost. S Fabií WRC jsem loni jednou testoval, ale na start soutěže se s ní postavím poprvé. Je to v mé kariéře další krok kupředu."

Vedoucí týmu Škoda Motorsport, Martin Mühlmeier: "Roman německé tratě dobře zná a loni na nich zajel několik špičkových časů. Jsme rovněž rádi, že můžeme dát dalšímu českému jezdci příležitost startovat s Fabií WRC. Náš cíl je naprosto shodný jako v případě nasazení Janiho Paasonena do Finské rallye - získat co nejvíce dat tím nejefektivnějším způsobem."

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!