V Turecku vrcholí přípravy na druhý závod IRC

Rally of Turkey se pojede již následující víkend, letos jako součást seriálu Intercontinental Rally Challenge

Rally of Turkey, která se v minulých letech jezdila jako součást Mistrovství světa o tento status letos sice přišla, ale pojede se jako součást seriálu Intercontinental Rally Challenge již následující víkend. Premiérově se v IRC představí i tovární týmy Peugeot a Citroen.

S jedničkou na boku vyrazí na tratě rychlostních zkoušek posádka týmu Abarth Andrea Navarra a Guido d'Amore, kterým se podařilo vyhrát první závod seriálu, Safari Rallye. Následovat je budou bývalí Mistři Evropy Renato Travaglia na enkovém Mitsubishi Lancer italského týmu Top Run a Simon Jean-Joseph, který v této sezóně vyměnil svůj Renault za Citroen. Do Turecka se poprvé přihlásil Citroen jako tovární tým na přání mnoha jezdců startujících na vozech této značky. Také Peugeot Spain podal přihlášku jako tovární tým a pojedou za něj bývalý mistr světa na horském kole Nicolas Vouilloz a španělský jezdec Enrique Ojeda.

Turecká rally bude mít slavnostní start přímo v Istanbulu a servis bude přímo na pobřeží o několik kilometrů východně. Slavnostní start bude v pátek 11. května na slavném náměstí Sultanahmet v historickém centru Istanbulu. Poté se posádky vrátí trajektem přes Bospor do servisu a absolvují superspeciálku na asfaltovém povrchu, která byla vybudována speciálně pro potřeby Turecké rally přímo v sousedství servisní zóny. V sobotu se již bude závodit na šotolinových cestách, jak jsme byli v Turecku zvyklí, a to severovýchodně od servisu, v okolí města Sile. Večer se pak pojede znovu superspeciálka. V neděli absolvují posádky další porci kilometrů okolo města Kocaeli a v 16:04 v Istanbulu před ředitelstvím projede nejrychlejší posádka cílovou rampou.

Komentářů celkem: 4
8. 5. 2007 19:51
0 0
Novy seznam prihlasenich do IRC.
http://www.ircseries.com/html/EntryList.asp
8. 5. 2007 19:55
0 0
Argentina - letadla. Turecko - trajekt. Doufám, že to nebude mít souvislost a moře bude v klidu. Ať je vše v poho.
FandaB
8. 5. 2007 19:59
0 0
Možná to bude blbá otázka ale on ma citroen taky s2000 a nebo pojedou s s1600tkama
8. 5. 2007 20:12
0 0
Fanda: Za Citroen jede Simon Jean Joseph s C2.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!