Ondřej Plšek - eWRC.cz
27. 5. 2007 00:00 − 2307× − 22

Plánuje se rozšíření IRC?

V příštím roce by se série IRC mohla dočkat rozšíření do dalších zemí hlavně v Evropě.

Pro tvůrce série IRC bylo důležité, aby co nejrychleji obsadili zajímavé trhy pro automobilové výrobce. Šlo hlavně o Čínu a Rusko, ale v plánu je rozšíření i do jižní Ameriky a samozřejmě i do ostatních důležitých zemí v Evropě. V příštím roce se má 6 z deseti soutěží IRC (ale možná již osm z dvanácti) konat na starém kontinentu. "Preferujeme šotolinu," řekl Jacques Behar, který pracuje pro Eurosport též jako promotér WTCC. Dále pak Behar slibuje rozšíření vysílacích časů. "Počítá se s vysíláním i na jiných programech."


Vyrazíme již brzy na IRC do Německa?

Ve Španělsku a v Anglii jsou již vyhlédnuty konkrétní soutěže. "Německo je v Evropě důležitým automobilovým a televizním trhem," řekl Behar. "Pokud má k dispozici vhodnou šotolinovou soutěž, tak o ní budeme muset přemýšlet." K tomu dodává jeho kolega Marcello Lotti: "Během závodu WTCC v Pau se sejdeme s panem Tomczykem a budeme spolu hovořit o možnostech uspořádání podniku IRC v Německu."

Jako o možném pořadateli podniku IRC v Německu se hovoří hlavně o Rally Lausitz. Zařazení soutěže do kalendáře IRC by jistě potěšilo i početný zástup českých fanoušků rallysportu, protože tato soutěž se odehrává na východě Německa, jen několik málo kilometrů od hranic s naším státem.

Komentářů celkem: 22
mecirek
28. 5. 2007 13:13
0 0
to bylo pro bruce
28. 5. 2007 22:19
0 0
a co takhle madarsko
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!