28. 6. 2007 00:00 − 2784× − 101

Počet světových rally vzroste!

Po včerejší zprávě o výsledcích zasedání FIA dnes vyplavala na povrch důležitá doplňující informace.

Po včerejší zprávě o výsledcích zasedání FIA, během níž bylo mimo jiné předběžně rozhodnuto o redukci světových podniků počínaje rokem 2009 ze šestnácti na dvanáct, dnes vyplavala na povrch důležitá doplňující informace. Počet rally MS totiž i přes tuto změnu vzroste! FIA počítá se systémem rotace WRC podniků co dva roky, který umožní nárůst zainteresovaných soutěží na 24.

O tom byli již obeznámeni organizátoři irské rally, která se po letošní premiéře do světového kalendáře vrátí v roce 2009 a místo má garantováno i pro sezónu 2011. Co to znamená pro nové kandidáty a kolik ještě zůstane v MS volných míst? Podle jednoduché matematiky nám vychází, že stále zůstává několik míst neobsazeno. Letos bylo uspořádáno šestnáct rally, příští rok dojde k obměně a do kolotoče se znovu zapojí Turecko s Austrálií a nově se bude soutěžit v Jordánsku.

Kandidátským podnikem pro příští rok byl také Rajd Polski. Pokud se nezapojí již v následující sezóně, je jasné, že do cyklu MS vstoupí později jako jednadvacáté klání, když pro příští sezónu bude zvolen Kypr. Stále tedy teoreticky zbývají tři volná místa. Najde se v dalších zemích organizační tým, který bude usilovat o zařazení do MS, které v blízké budoucnosti evidentně čekají rozsáhlé změny?

Komentářů celkem: 101
2. 7. 2007 11:01
0 0
Rajd je šotolina a to je pro FIA dobrá rallye smajlík)
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!