10. 7. 2004 00:00 − 2166× − 0

Kopecký se Schovánkem po 1.etapě třetí

Třetí místo patří po prvním dni soubojů na tratích rychlostních zkoušek Rallye Bohemia Janu Kopeckému. Jeho ztráta na vedoucího jezdce má hodnotu 59,9 vteřin.

Třetí místo patří po prvním dni soubojů na tratích rychlostních zkoušek Rallye Bohemia Janu Kopeckému. Jeho ztráta na vedoucího jezdce má hodnotu 59,9 vteřin.

Po včerejším vítězství v úvodní divácké rychlostní zkoušce zajel Jan další čtyři nejlepší časy na dnešních celkově osmi měřených úsecích. Nejrychlejší byl na úvodní rychlostní zkoušce dnešního dne, ale pak ztratil hned na následující více než minutu. Na Fabii WRC přehřál brzdy a zhruba 20 kilometrů pak musel brzdit pouze s pomocí ruční páky.

Jan Kopecký: "Taková ztráta hned na začátku dne byla velkým zklamáním, protože nebýt jí, mohli jsme dnes bojovat o vedoucí pozici. Odpoledne trochu pršelo a díky tomu byly rychlostní zkoušky mnohem obtížnější. Jejich povrch nebyl stejnorodý a my jsme nemohli jet tak rychle, jak bychom potřebovali. Jedu se svou obvyklou Fabií WRC pro domácí šampionát, která má ale nejnovější komponenty týmu Škoda Motorsport. Mnohem lépe se ovládá."

Spolujezdce Filipa Schovánka trápí celý den bolesti v krku a čtení rozpisů je pro něj nezvykle namáhavé: "Kolem tratí je spousta fanoušků se škodováckými vlajkami. Na této soutěži to není nic výjimečnéno, ale oba nás to s Honzou naplňuje hrdostí na to, že můžeme startovat za tovární tým Škoda Motorsport."

Zítřejší finálová etapa je tvořena šesti rychlostními zkouškami o celkové délce 80,92 kilometrů, se servisní zónou na okraji Mladé Boleslavi. Cíl soutěže je naplánován na 14:10 hodin.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!