Škoda Motorsport před Neste Rally Finland

PREVIEW – Škoda Motorsport vysílá na nejrychlejší podnik šampionátu tři Fábie WRC.

Finská Grand Prix slibuje opět vysoké rychlostní průměry

v Německu, Finsku a České republice má před sebou tým Škoda Motorsport další soutěž mistrovství světa. Do Finské rallye (6. – 8. srpna) zároveň nasadí hned tři tovární vozy Škoda Fabia WRC. Ke stabilní dvojici továrních jezdců Tonimu Gardemeisterovi a Arminu Schwarzovi se připojí na jednu soutěž také 29letý Fin Jani Paasonen.

Finská rallye je divácky nejatraktivnější a nejrychlejším v celém šampionátu. Vozy při ní dosahují na rychlostních zkouškách průměrné rychlosti více než 120 km/h a rychlé tempo posouvá často tachometr k hodnotě 170 km/h. Hladká šotolina je proložena četnými skoky a horizonty, na kterých se vozy pohybují vzduchem běžně na vzdálenost okolo 50 metrů. Ve velké výhodě jsou tu domácí jezdci s dobrou znalostí místního prostředí. Za 53-ti letou historii soutěže se jejím vítězem stal neskandinávský jezdec pouze třikrát.

Nejviditelnější změnou na Fabii WRC bude ve Finsku nový systém elektroniky a přístrojová deska. Je výrazně odlehčená, což se projeví na hmotnosti kokpitu. Díky změnám se snížilo těžiště a zlepšilo se celkové rozložení hmotnosti Fabie WRC.

Toni Gardemeister: "Po vítězství na Exide rallye na začátku července si docela věřím na dobrý výsledek. Naše výkony v minulých týdnech potvrdily, že Fabia WRC se od loňské sezony hodně vylepšila. Uvidíme, jak dopadne naše srovnání s ostatními továrními týmy."

Armin Schwarz: "Finská rallye patří mezi mé nejoblíbenější i přes to, že je pro mě nejnáročnější. Charakter tratí je pro jezdce s neskandinávským původem náročný a není jednoduché se dostat do správného tempa. Domácí jezdci mají velkou výhodu a ta se na výsledcích projevuje od samého startu. Letos máme v týmu Finy dva, mojí úlohou tedy bude zajet co nejlepší výsledek a nechat Toniho a Janiho bojovat o bodované pozice."

Jani Paasonen: "Je pro mě opravdu vzrušující startovat za tým Škoda Motorsport právě na domácí soutěži. Fabii WRC jsem již testoval a můj pocit z něj je velmi dobrý. Nechal jsem si pouze udělat drobné úpravy v nastavení, lépe vyhovující mému stylu. Mám raději mírnou nedotáčivost, na rozdíl od Toniho, který dává přednost přetáčivému vozu. Jinak jsem se ve Fabii WRC cítil dobře od samého začátku. Pokud jde o můj cíl, chci být nejlépe umístěným jezdcem týmu Škoda Motorsport!"

Martin Mühlmeier, vedoucí týmu Škoda Motorsport: "Naše rozhodnutí nasadit v uplynulých šesti týdnech postupně tři posádky do tří národních soutěží v Německu, Finsku a České republice se ukázalo jako správné. Start v každé z nich nám dal důležité poznatky pro další vývoj našeho vozu. Dosáhli jsme díky tomu dalšího zlepšení a vítězství v každém z podniků bylo pro nás příjemným bonusem. Věřím, že pokrok se projeví i ve Finsku."

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!